Rezultate te kerkimit per termin: +Referendum

Total: 6247
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.057Z

Mbeturinat ne referendum

Mbeturinat ne referendum E hene 04 Mars 2013 1916 Mbeturinat ne referendumMe 7 vota pro dhe nje kunder Gjykata Kushtetuese i ka hapur rruge zhvillimit te referendumit kunder importit te mbetjeve i pari referendum qe zhvillohet ne Shqiperi me iniciativen e qytetareve Aleanca Kunder Impor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.072Z

Referendum lokal per parkingun

brbrOpozita do te kerkoje referendum lokal per 2 objekte ne Tirane per ndertimin e parkingut nentokesor tek parku Rinia dhe ndertimin ne krah te Universitetit ne hyrje te Parkut te Liqenit Ky aksion eshte lajmeruar nga kreu i departamentit per mjedisin ne PD Jamarber Malltezi br Por pavaresisht ambi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.919Z

Përcaktohen për Referendum

Përfaqësuesit e serbëve të Zveçanit dhe Mitrovicës, kanë marrë vendim që të mbajnë referendum më 14 dhe 15 shkurt të vitit të ardhshëm për t’u deklaruar “për” apo “kundër” institucioneve të Kosovës. Ministri Bajram Rexhepi thotë se kjo është një përp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.489Z

Pse Papandreu kërkon referendum?

Kryeministri grek George Papandreu kërkon referendum për aprovimin e vendimeve të fundit të BE-së për ndihmën e Greqisë. Është kjo vetëm manovër taktike apo lojë e rrezikshme? Madje edhe disa prej ministrave në kabinetin e tij ishin shumë të befasuar me kërkesën e Papandreut q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.529Z

Veriu shkon në referendum

Përfaqësuesit politikë të serbëve të komunave veriore të Kosovës po i bëjnë përgatitjet e fundit për organizimin e referendumit më 14 dhe 15 shkurt në lidhje me atë se i pranojnë apo jo institucionet e Kosovës.Qeveria e Kosovës dhe mekanizmat e pranishëm ndërkombëtarë thonë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.089Z

PD pergatit referendum per Territorialen

brbrPartia Demokratike po pergatitet per te realizuar nje referendum per ceshtjen e ndarjes se re territoriale Gazeta Panorama shkruan se ka qene nenkryetari i komisionit te ligjeve Oerd Bylykbashi ai qe ka zhvilluar nje takim me kreret lokale te PD-se per te diskutuar mbi kete ceshtje Qellimi i ket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.487Z

Berisha: Duam referendum popullor për imunitetin

Gazeta ShqipKryeministri Sali Berisha njoftoi sot personalisht në një konferencë për shtyp se maxhoranca e tij ka në plan ti drejtohet popullsisë së gjerë në një referendum për ti pyetur nëse dëshirojnë apo jo të heqin imunitetin e zyrtarëve të lartë të zgjedhur apo të emëruar.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama