Rezultate te kerkimit per termin: +Referimet

Total: 291
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.610Z

Prokuroria: Vjedhjet në Tiranë alarmante, zbulueshmëria thuajse 0

SHKRUAN: Leonard Bakillari 11-02-2011 10:36Tiranë- Kreu i Prokurorisë së Tiranës, Sokol Malaj, nuk ka ngurruar të lëshojë kritika ndaj policisë për rritjen e kriminalitetit të rrugës. Gjatë analizës së punës 1-vjeçare të akuzës së kryeqytetit, ku e pranishme ishte edhe kryeproku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.633Z

Problem referimet e ulta të policisë, Llalla: Pengojnë hetimin e dosjeve

Ashtu si në çdo analizë të Prokurorive në rrethet kryesorë, kryeprokurori Adriatik Llalla nuk ka munguar as në atë të Tiranës. Llalla ka vënë në dukje problematikat që hasen nga prokurorët, po në të njëtën kohë ka kërkuar më shumë impenjim nga këta të fundit. Sipas numrit 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.918Z

Grada “Doktor”, afati për punimet deri më 31 dhjetor 2008

Të interesuarit e regjistruar për të marrë gradën “Doktor” duhet ti paraqesin punimet e tyre në fakultetet përkatëse brenda datës 31 dhjetor 2008. Në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Ministrave u miratuan edhe disa ndryshime për vendimin “Për hapjen e programeve të studimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.920Z

Grada “Doktor”, afati për disertacionet deri më dhjetor 2008

Këshilli i Ministrave miratoi dje disa ndryshime rreth hapjes së programeve të studimit të doktoratës në institucionet publike të arsimit të lartë dhe përcaktimin e kushteve që duhet të plotësojë studenti për marrjen e diplomës për gradën shkencore “Doktor”. Bëhet me dije se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.857Z

Kompromis per berthamoren

SHBA-te dhe Koreja e Veriut kane arritur nje kompromis ne grindjet per programin atomik koreanoverior, ben te ditur nje gazete. Koreja e Veriut ka treguar gatishmerine qe te vazhdoje punimet e pezulluara per bllokimin e njerit prej instalimeve berthamore, ben te ditur gazeta koreano-jugore "Chosun I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.796Z

Greqia Vdekja e Aristotel Gumes do e ndjekim me vemendje gjyqin

Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme greke, Gregoris Delavekuras, bëri këtë deklaratë, në përgjigje të pyetjeve të gazetarëve mbi referimet e shtypit shqiptar se ekspertiza ka konkluduar që “Aristotel Guma vdiq në aks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.381Z

Prishtine nis seminari 30-te i shqipes

Seminari i 30-të ndërkombëtar për gjuhën dhe letërsinë dhe kulturën shqipe nisi punimet në kryeqytetin kosovar Prishtinë. “Edhe sivjet, si herët e tjera presim shumë nga pjesa shkencore e seminarit, ligjëratat, refe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama