Rezultate te kerkimit per termin: +Reformn +Zgjedhore

Meta: total 142 / total_found 142 / time 0.026 / keyword[0] reformn / docs[0] 277 / hits[0] 422 / keyword[1] zgjedhore / docs[1] 38159 / hits[1] 76156 /
Dorëzohet Plani i Veprimit, Saninno: Me gjithëpërfshirje nuk ka dështim
  • 2012-03-21

Dorëzohet Plani i Veprimit, Saninno: Me gjithëpërfshirje nuk ka dështim

Tiranë- ‘Plani i veprimit’ për Integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian iu dorëzua ditën e sotme nga kryeministri Berisha kreut të Zgjerimit në KE, Stefano Sanninos.Në mbledhjen e sotme të Komitetit Ndërminsitror për Integrimit, kryeministri Berisha duke falenderuar zyr

No Pic available
  • 2012-03-04

Komisioni i VeneciasNisni reformen zgjedhore

TIRANE- “Komisionin parlamentar i reforms zgjedhore nuk ka pse t pres opinionin e Komisionit t Venecias dhe ODIHR. Puna mund t nis menjher.” Ky sht mesazhi q Sekretari i Komisionit t Venecias, Thomas Marker, n emr t delegacit t ekspertve t Komisionit t Venecias dhe OSBE/ ODIHR i prcjell

No Pic available
  • 2010-09-02

Ligjet me 84 vota, në çdo moment që gjendet kompromisi

Sesioni i ri, Konferenca e Kryetarëve sot cakton axhendën Ligjet q krkojn 84 vota, do t diskutohen n Kuvend n do moment q gjendet kompromisi mes PD-s dhe PS-s. Do t jet pikrisht mbledhja e sotme e Konferencs s Kryetarve, e cila do t prcaktoj axhendn e Kuvendit me nisjen e sesion

No Pic available
  • 2010-09-01

Kuvend, pikat ku do të bashkëpunojnë PD e PS

Konsensus për ligjet që kërkojnë 84 vota. Përparësi, reforma zgjedhore dhe ajo në drejtësi Bashkpunimi pritet t jet kryefjala e sesionit t tret parlamentar. Ndryshe nga sesioni i kaluar, kur opozita mungoi pr muaj me radh, kt her pritet t jet m konstruktive dhe t jet

No Pic available
  • 2010-08-31

Për Kutitë:PS te komunikojë vetë me Komisionin e Venecias

Vasili: Venecias i drejtohet ai që ka ankesa dhe pretendime. PS të mos ua kërkojë institucioneve të tjera Lvizja Socialiste pr Integrim i krkoi dje Partis Socialiste q t ndrmarr rrugn pr t vn n lvizje Komisionin e Venecias pr rinumrimin apo jo t fletve t votimit dhe nuk duh

Bumçi: LZHK, në koalicion me PD-në për Tiranën
  • 2010-08-31

Bumçi: LZHK, në koalicion me PD-në për Tiranën

Intervista Flet kreu i degs s kryeqytetit: E djathta duhet t jet bashk n zgjedhje Kryetari i Partis demokratike pr Tirann, njkohsisht deputeti Aldo Bumi flet me terma konkrete n lidhje me taktikn q do t prdor PD-ja pr t qen fituese e kryeqytetit n zgjedhjet e ardhshme lokale. N nj intervist pr &ldq

Subashi: Zgjedhjet lokale në rrezik, partitë të mos vonojnë
  • 2010-08-30

Subashi: Zgjedhjet lokale në rrezik, partitë të mos vonojnë

Nnkryetarja e KQZ-s lshon alarmin pr reformn Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u vendos ultimatumin partive politike t nisin sa m shpejt reformn elektorale pr t mos rrezikuar standardet e zgjedhjeve lokale t muajit maj 2011. Mesazhin nga KQZ-ja e ka prcjell dje nnkryetarja e Komisionit Qendror t Zgjedh