Rezultate te kerkimit per termin: +Reformn

Meta: total 272 / total_found 272 / time 0.000 / keyword[0] reformn / docs[0] 272 / hits[0] 417 /
SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij
  • 2016-07-19

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij

Nga Zef Brozi Me 21 Korrik cdo deputet i Mazhorancs dhe Opozits dhe gjith Parlamenti i Shqipris ka shansin e madh t dshmoj me votn e vet Pro Projektit t Reforms pr Drejtsin se e do Shqiprin, se sht pr pranimin e Shqipris n Bashkimin Europian, se sht pr forcimin e marrdhnieve me Amerikn dhe Europn

Fjalimi i fortë i Blushit: Ndoshta ka ardhur koha të shkojmë në shtëpi dhe ta shkrijmë këtë parlament
  • 2016-05-05

Fjalimi i fortë i Blushit: Ndoshta ka ardhur koha të shkojmë në shtëpi dhe ta shkrijmë këtë parlament

Deputeti socialist Ben Blushi ka deklaruar sot në foltoren e Parlamentit se reforma në drejtësi do ta shfarrosë këtë klasë politike. Ai tha se ndihma që po japin ambasadorët për reformën është një tallje për gjithë klasën politike shqiptare. “Klasa politike po e saboton që

No Pic available
  • 2015-11-04

LSI kërkon tryezë me të gjitha partitë parlamentare

Paralelisht me shqyrtimin nga Komisioni i Venecias, reforma në drejtësi do ti nënshtrohet një debati publik. Një seri tryezash në të gjithë Shqipërinë janë parashikuar të mbahen me inisiativë të Komisionit të Posaçëm të reformës në drejtësi, duke nisur nga muaji nëntor, për t

PD: Ndryshimet kushtetuese po bëhen në fshehtësi
  • 2015-10-16

PD: Ndryshimet kushtetuese po bëhen në fshehtësi

Partia Demokratike i ka dërguar opinionet për reformën në drejtësi Komisionit të Venecias. Dokumenti prej 54 faqesh u është dërguar për dijeni edhe ambasadës së SHBA, asaj të BE dhe OSBE në Tiranë. Opozita thekson faktin se këtë opinion do tu duhej ta shprehnin paraprakisht tek

PD i dorëzon opinionin Komisionit të Venecias: Ndryshimet kushtetuese po bëhen në fshehtësi
  • 2015-10-16

PD i dorëzon opinionin Komisionit të Venecias: Ndryshimet kushtetuese po bëhen në fshehtësi

Partia Demokratike i ka dërguar opinionet për reformën në drejtësi Komisionit të Venecias. Dokumenti prej 54 faqesh u është dërguar për dijeni edhe ambasadës së SHBA, asaj të BE dhe OSBE në Tiranë. Opozita thekson faktin se këtë opinion do tu duhej ta shprehnin paraprakisht tek aut