Rezultate te kerkimit per termin: +Reform

Total: 8234
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.812Z

Krasniqi: Zgjedhje me reformë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka thënë se është herët të flitet për pozicionin që do ta ketë në zgjedhjet parlamentare. Ai ka kërkuar që këto zgjedhje të mbahen me reformë zgjedhore, e cila, sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Bell: Reform pensionesh

Prfaqsuesi i FMN-s Gerwin Bell, ka shprehur jo pak kritika n drejtim t qeveris, ndrsa i ka krkuar asaj t ndrmarr nj reform pensionesh, e cila do t bnte nj lidhje m t fort mes kontributit dhe prfitimit. Ndrsa ministri i Financave Ridvan Bode, deklaroi se ulja e taksave dhe administrimi i mir i t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.708Z

Reformë sipërfaqësore

Çështja e reformave zgjedhore pritet të vazhdohet nga Komisioni për Legjislacion i Kuvendit të Kosovës. Pas mungesës së konsensusit të domosdoshëm për ndryshimet kushtetuese për vendet e rezervuara për komunitete në Kosovë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.528Z

Debat për reformën zgjedhore

 Kuvendi i Kosovës, pritet të japë fjalën e vetë në lidhje me reformën zgjedhore e cila po vazhdon për më gjatë se tre vjet. Gjatë seancë së sotme plenare, pritet që Kuvendi të informohet nga ish-Komisioni për Refo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.431Z

E zhagisin reformën zgjedhore

Partitë politike kanë nisur diskutimet me Presidenten Jahjaga për datën e zgjedhjeve lokale, pa përfunduar reformën zgjedhore. LDK fajëson PDK’në se po bllokon këtë proces, ndërsa në AAK thonë se asnjë palë zgjedhje nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.716Z

Strasburg, Komiteti i MSA heq nga axhenda reformën territoriale

STRASBURG- Komiteti për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit ka hequr nga axhenda e vet reformën territoriale. Kjo reformë ishte futur në axhendë pas propozimit të Partisë Socialiste. Propozimi u bë nga deputeti i kësaj partie Taulant Balla. Mazh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.887Z

Limaj: Zgjedhjet me reformë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fatmir Limaj, ka vlerësuar se reforma me zgjedhore nuk ka fare të bëjë me ndryshimin e Kushtetutës së Kosovës. Limaj ka treguar se zgjedhjet parametrale duhet të mbahen pas përfundimit të reformës zgjed

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama