Rezultate te kerkimit per termin: +Reformn

Total: 262
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

PS mbshtet dialogun pr reformn n drejtsi

Partia Socialiste ka prshndetur sot me an t kryetares s grupitk kuvendor, Valentina Leskaj, deklaratn e Ambasadorit Helmut Lohan, Shef i Delegacionit t BE lidhur me nevojn pr konsultime me grupet e interesit pr reformn n drejtsi. Leskaj sht shprehur se pikrisht ky ka qen krijimi dhe motivi i nis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Madhi: PD e PS po monipolizojn reformn

Kryetari i grupit Parlamentar t Partis Republikane arian Madhi ka reaguar pas deklaratave t kryetarve t dy partive m t mdha, PD e PS lidhur me Reformn Zgjedhore. N nj prononcim pr mediat ai u shpreh se partit e mdha po monipolizojn reformn duke ln jasht kshtu partit e vogla. Zoti Madhi shtoi se part

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

PDK mbshtet reformn

Kryetari i Partis Demokristiane, Anton Gurakuqi, duke prshndetur miratimin nga Komisioni i posam pr reformn zgjedhore t formuls pr koalicionet e prbra, deklaroi se nj formul e till, mat peshn reale t do subjekti politik. Koalicionet e prbra jan forma m e mir pr t shmangur fenomenin Dushk gjat pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Rezolut pr Reformn n Drejtsi

Start (Tiran)-Shoqata e gjyqtarve ka reaguar pr mnyrn se si Reforma n Drejtsi po evoluon. Gjyqtart, n asistencn e Transparency International Albania, kan hartuar nj rezolut ku krkojn prfshirjen e tyre dhe t grupeve t interesit n hartimin e Reforms n Drejtsi. Ndrkoh, TIA kane organizuar nje seanc dgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

Milo: Formul t prbashkt pr reformn zgjedhore ose iki

Kryetari i PDS-s, Paskal Milo, deklaroi sot se opozita e bashkuar duhet t gjej nj formul t prbashkt pr reformn zgjedhore, sidomos pr shtjet q lidhen me sistemin dhe pragun elektoral. N t kundrt PDS do t konkurroj e vetme n zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Pas punimeve n Hotel "Tirana Int

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.431Z

Milo: T nis nga puna Komisioni pr Reformn zgjedhore

Kryetari i i Partis Demokracia Sociale, Paskal Milo, krkoi sot, mbledhjen e Komisionit pr Reformn Zgjedhore, me qllim zhbllokimin e situats dhe sjelljen e debatit pr reformn zgjedhore n institucionin e parlamentit. Prmes nj letre drejtuar krerve t partive parlamentare, zoti Milo vlersoi se "

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

LSI platform pr Reformn n Drejtsi

N prag t hapjes s sesionit t ri parlamentar, duke vlersuar emergjencn e reformimit t sistemit t drejtsis , Kryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim (LSI), Ilir Meta, prezantoi platformn pr reformn n kt fush. Duke vlersuar se reforma n drejtsi sht nj nga reformat kryesore pr progresin e mtejshm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama