Rezultate te kerkimit per termin: +Reforms

Total: 210
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

PS: Prisnim nga KLD qndrim ndaj Reforms n Drejtsi

Partia Socialiste ka reaguar lidhur me bllokimin e Reforms n Drejtsi. N nj deklarat pr mediat, deputeti socialist Fatmir Xhafa u shpreh se opozita krkon bashkpunim me faktor q e duan nj gj t till. Sipas tij, opozita nuk mund t bj alibi pr konsensus artificial. Debati i nj dit m par nuk kishte frymn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.159Z

Meksi: Needs consensus for reforms realisation, but must avoid power use by the Premier

The opposition has an important role in evaluations gived by the European Comission for Albania. So declared the socialist deputy and the chairman of the Integration Parliamentary Comission Ermelinda Meksi. In following of her interview, Mrs Meksi pointed out that the EC criterias to Albanian Govern

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.841Z

Itali, Monti fërshëllehet në Senat

Kryeministri italian Mario Monti është përballur sot me një situatë shumë të sikletshme në Senat. Pjesa e senatorëve që janë kundër masave të ashpra të kursimit që planifikon qeveria e tij kanë fërshëllyer duke treguar mungesë respekti ndaj institucionit dhe kryeministrit. Sipas m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.375Z

LSI: Transparenc pr reformn zgjedhore

Kreu i LSI-s, Ilir Meta, n nj konferenc pr shtyp prshndeti fitoren e Presidentit Tadi n zgjedhjet serbe duke e cilsuar si nj mundsi m shum pr beogradin pr tu komportuar me pavarsin e Kosovs nga nj qasje dhe perspektiv europiane. Zoti Meta u ndal edhe n komentet e Kryeministrit Sali Berisha pr K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

PS pr reformn zgjedhore

Sekretari pr shtjet Zgjedhore n PS, Kastriot Islami shprehu angazhimin e opozits pr t kontribuar n realizimin e reforms zgjedhore n vend. Besoj se brenda afatit kohor t prfundimit t ktij sesioni parlamentar, t kryhet aspekti ligjor i reforms zgjedhore, ku dy element t rndsishm jan kartat e identitet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.274Z

Shoqëria civile, apel politikës: Të ndryshohet Kodi Zgjedhor Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl

Me nj paket propozimesh n tryes pr t'u ndryshuar n Kodin Zgjedhor, prfaqsues t shoqris civile, u kan kujtuar partive politike kryesisht dy forcave t mdha, se kan shum pak koh n dispozicion pr t kryer reformn. Prllogaritur ky afat n raport me zgjedhjet e radhs ato lokale 2011. Ja far theksoi Kristaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.162Z

Moisiu: The elections of 20 January; expressed his regret for the disagreements between the political parties

I invite the Albanian citizens to use their vote on 20 January 2007. This was the declaration of Alfred Moisiu that chose the dilemma about the election date In a press conference the president Moisiu has criticized the political parties for not being able to arrive to a consensus on one of the m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama