Rezultate te kerkimit per termin: +Reformat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.898Z

“Prioritetet e mia do të jenë reformat, reformat dhe reformat”

11/06/2009  Kryeministri Berisha flet për agjencinë ekonomike “Dow Jones Newswires” Kryeministri shqiptarë Sali Berisha premton të vazhdojë më tej reformat ekonomike dhe të ringrejë infrastrukturën e vendit, nëse do të zgjidhet të drejtojë vendin për një mandat të dytë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.355Z

Sequi: Reformat politike po lënë pas dore reformat sociale

Ambasadori i Bashkimit Europian Ettore Sequi, ka tërhequr vëmendjen e Shqipërisë për reformat e papërfunduara në arsim, shëndetësi dhe mbrojtjen sociale. Gjatë tryezës së rrumbullakët për integrimin dhe demokratizimin e organizuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.249Z

Landsman: Vlerësojmë reformat politike për integrim

Britania e Madhe vlerëson reformat politike që ka ndërmarrë qeveria në funksion të integrimit euro-atlantik. Kryeministri Berisha priti dje z.David Landsman, drejtor politik për Ballkanin në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Britanisë së Madhe. Kryeministri i bëri me dije z.Landsman r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.393Z

GNK kritikon reformat në Turqi

 Grupi Ndërkombëtar i Krizave, thotë se reformat politike dhe ekonomike në Turqi janë ngadalësuar ndjeshëm, ndërsa Franca dhe Gjermania vazhdojnë të shprehin rezerva për anëtarësimin e plotë të Turqisë në Bashkimin Evropian.Organizata prestigjioze me seli në Bruksel, paralajm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.852Z

PD: Reformat bashke me LSI

Fatjona Mejdini Partia Demokratike po fillon te ushtroje presion ndaj socialisteve, ne lidhje me reformat qe kerkon marrja e fteses se anetaresimit te Shqiperise ne NATO. Keshtu, demokratet theksojne se ne rast se PS nuk do te bashkepunoje per reformen ne drejtesi dhe ate elektorale, atehere mazhora

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.960Z

Reformat na sjellin fitoren

Reformat na sjellin fitoren E hene 11 Shkurt 2013 1638 SALI BERISHA Kryeministri Berisha ka paralajmeruar fitoren e trete ne 23 qershor duke u mbeshtetur tek reformat qe qeveria do te realizoje ne sektorin ekonomik Para deputeteve demokrate lideri i maxhorances ka perseritur premtimin per heq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Mediu: T vijojn reformat

Durrs (start)-Kryetari i Partis Republikane, Fatmir Mediu gjat nj takimi n Durrs, deklaroi se qeveria duhet t vazhdoj m tej me reformat e ndrmarra n interes t vendit dhe qytetarve shqiptar. ''Duhet t prpiqemi t vazhdojm m tej reformat, pasi nuk sht e mjaftueshme q vetm t konsiderojm sukseset, po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama