Rezultate te kerkimit per termin: +Reformes

Meta: total 1000 / total_found 4764 / time 0.020 / keyword[0] reformes / docs[0] 4764 / hits[0] 7135 /
Vasili: Prokuroria po vetëvritet, nuk heton kryeministrin
  • 2018-05-21

Vasili: Prokuroria po vetëvritet, nuk heton kryeministrin

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një postim në Facebook thotë se kryeministri Edi Rama duhet të hetohet që mashtroi për audio-përgjimin, në mbledhjen me deputetët socialistë pak ditë më parë. Prokuroria po vetvritet duke mos filluar hetimin per Kryeministrin pe

LSI, thirrje SHBA-BE: Mjaft heshtët, Rama po asgjëson ONM
  • 2018-01-23

LSI, thirrje SHBA-BE: Mjaft heshtët, Rama po asgjëson ONM

Kreu i Grupit të LSI, Petrit Vasili, i ka bërë thirrje ambasdorëve Romana Vlahutin dhe Donald Lu të reagojnë në kushtet kur kryeministri Edi Rama po asgjeson ONM-ën. Në thirrje publike sot, Vasili shprehet: Ne web-in e delegacionit europian ne Tirane sqarohet si me poshte arsyeja e pranise

RAMA SËRISH QËLLON DIPLOMATIKISHT
  • 2017-12-23

RAMA SËRISH QËLLON DIPLOMATIKISHT

ARBEN MANAJ Kur shikon reagimet pas votimit të Shqipërisë pro rezolutës  kundër Jeruzalemit, në nivelet e larta të politikamarrjes, kupton sesa pak sens realdiplomacie prevalon në ambjentet politiko-dipllomatike shqiptare. Rama, si çdo politikan ka shumë të meta në politikën kombëtar,

No Pic available
  • 2017-12-20

Kryeprokurorja/ Plas debati në profilin e gazetares, ja çfarë i tregon Delina Fico 

Aktivistja e shoqërisë civile, Delina Fico dhe gazetarja Sonila Meço janë përfshirë në një debat në lidhje me deklaratat e Ambasadaës Amerikane në Tiranë. Fico i ka postuar në profilin e Facebook të Meços, deklaratën e ambasadës amerikane, si kundërpërgjigje për gazetaren,

No Pic available
  • 2017-12-08

Vasili: Thirrjet e natës të vonuara, reforma në drejtësi u kanabizua

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me reformën në drejtësi dhe thirrjes së kryeministrit Edi Rama për konsensus me opozitën sa i takon çështjes së kryeprokurorit. Në një shkrim në faqen e tij të Facebook-ut, Vasili pohoi se thirrjet për konsens

SHBA, Kryemadhi takon kongresmenin Elliot Engel
  • 2017-12-08

SHBA, Kryemadhi takon kongresmenin Elliot Engel

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi u prit në një takim nga kongresmeni i njohur dhe miku i madh i shqiptarëve, Elliot Engel. Takimi u fokusua në zhvillimet më të fundit politike në Shqipëri. Kryemadhi pasi falënderoi Engel për mikpritjen e ngrohtë, vlerësoi

No Pic available
  • 2017-11-09

Balla për çështjen CEZ: Doni peshq të mëdhenj, ja ku i keni

TIRANE- Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla në një deklaratë për shtyp e rikthen edhe njëherë në vëmendje cështjen CEZ që sipas tij po mbyllet nga prokuroria. Ndërsa e vë gishtin tek prokurorët, ai përmend 10 emra njerëzish të njohur që kanë lidhje