Rezultate te kerkimit per termin: +Refugjatt

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] refugjatt / docs[0] 15 / hits[0] 25 /
Donald Trump u ngjall frik gjermanve
  • 2017-01-20

Donald Trump u ngjall frik gjermanve

An e mban gjithka ka t bj me Trump: bhen prgatitjet pr inagurimin n Uashington. Por habia, se ’president kan zgjedhur n SHBA vazhdon t jet e pashuar n Gjermani. Disa madje mendojn se jan n zhgjndr. Por tani vrtet n program sht inagurimi i Donald Trump-it. “Nse ai do t kandidonte n Gjerma

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët
  • 2016-09-16

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët

BBC i ka kushtuar një artikull të gjatë mikpritjes së shqiptarëve, duke e lidhur me faktin se refugjatëve Europa po u kthen shpinën. Ndërsa, diku në Europë, një vend i vogël në Ballkan ka pritur refugjatët që ishin në luftë. Në këtë reportazh tregohen për shqiptarët e Kosovës

No Pic available
  • 2016-03-27

Papa: Pashkët të bashkojnë Botën. Lutje për viktimat e terrorizmit

Papa Françesku uroi sot të gjithë besimtarët katolike për Pashkët. Ceremonia si cdo vit u zhvillua në sheshin e San Pietor-s, në Bazilikën e Vatikanit, ku prezent ishin me mijëra besimtarë. Papa Françesku gjatë lutjes së tij kujtoi të varfrit, refugjattëtdhe viktimat e terrorizimit.

Fundi i t ndjerit mir n BE
  • 2016-02-26

Fundi i t ndjerit mir n BE

Nga Max Hoffmann 1. Greqia duhet t funksionoj Greqia nuk ka faj pr pozitn e saj gjeografike, por qeveria greke pr nj koh shum t gjat s’ka br asgj pr t’i zbatuar marrveshjet e arritura n Bruksel. Qendrat e regjistrimit pr refugjatt (Hotspots) me sa duket do t ishin gati m shpejt, n ras

No Pic available
  • 2010-09-02

Izrael-Palestinë, fillojnë negociatat e paqes

Obama nis n Uashington bisedimet direkte pr arritjen e paqes s shumpritur Presidenti Barak Obama nisi dje bisedimet me udhheqsit e Lindjes s Mesme n prag t fillimit t negociatave direkte mes palestinezve dhe izraelitve pr arritjen e paqes s shumpritur t mbetura pezull prej 20 muajve. Obama u takua m

No Pic available
  • 2010-08-29

Ministrat e Brendshëm të BE, pro heqjes së vizave

Ministri i Brendshm Lulzim Basha, gjat takimeve q ka zhvilluar gjat Forumit t 10 t Salzburgut n Austri me disa prej homologve t vendeve antare t Bashkimit Europian, ka mar garancin se n nj nga mbledhjet e vjeshts, Kshilli i Ministrave t Brendshm do t marr vendimin mbi propozimin e Komisionit Europia

No Pic available
  • 2010-08-17

Rilindja e heshtur e shqiptarëve të rinj

far kan t prbashkt gjimnastika “Funky”, projekti pr ndrtimin e “lops s mendur”, apo kurset e gjuhs arbreshe? N dukje t par asgj. Prse n t vrtet t gjitha kto dhe veprimtari t tjera kan prfunduar n nj artikull-akuz t nj gazete t prditshme italiane, me titull “shpenzimet e