Rezultate te kerkimit per termin: +Refugjatt

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.937Z

Franca dhe Malta pranojn refugjatt e shptuar n Mesdhe

Kryeministri i Italis Giuseppe Conte njoftoi n Facebook, se Malta prehur gatishmri pr t üranuar secila nga 50 prej 450 refugjatve t shptuar, t cilt t kapur n Mesdhe t shtunn (14.07)pr or t tra u mbajtn n dy anije ushtarake. Conte shkruan m tej, se pret q edhe vende t tjera t BE-s t reagojn. Marrves

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.200Z

Mafia italiane abuzon me fondet publike pr refugjatt

Mafia italiane prfiton nga biznesi me “prkujdesjen pr refugjatt”. N provinca jan manipuluar fondet. Policia ka arrestuar m shum se 60 mafioz lidhur me abuzime me fondet publike pr refugjatt. Aktualisht Italia është vendi me fluksin më të madh të refugjatëve që vijnë përmes Mesdh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.692Z

Alpion, teatër politik në Britani

Vjen në shqip drama politike e Gëzim Alpion, përkthyer nga Geron Kamberi Drama e re e Gzim Alpion “Sikur t vdekurit t dgjonin” (“If Only the Dead Could Listen”) bn pjes n traditn e rndsishme t teatrit politik. Ky nuk sht nj teatr i rehatshm, por mbreslns

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.576Z

Austri, ekstremi i djathtë merr ministritë më të rëndësishme

Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen, i ka hapur rrugën krijimit të formacionit të qeverisë së re me koalicionin mes Partisë Popullore (OVP) dhe ultranacionalistët e Partisë Liberale (FPOE). E djathta ekstreme, do të kenë ministri të rëndësishme, si ajo e Brendshme, e Mbrojtjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.831Z

Azilkërkuesit, ministri i Brendshëm gjerman jep dorëheqjen

Ministri i Brendshm Horst Seehofer, kryetar i partis kristiansociale (CSU) simotr e partis kristiandemokrate (CDU) deklaron drheqjen nga t dyja postet politike. Kt ai e deklaroi n mbledhjen e kryesis s partis n Mynih. Ktij vendimi i paraprin grindjet lidhur me politikn e azilit ndaj refugjatve n ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

UNCHR shuplak Greqis: Keqtrajton emigrantt

Greqia ka numrin m t lart t emigrantve n mbar Bashkimin Evropian, shkruajn mediat helene. Cdo vit mbi 50 mij emigrant mbrrijn n shtet ose tentojn t hyjn, deklaroi zdhnsi qeveritar Teodoros Rusopulos. Vetm n shtator n Greqi jan regjistruar rreth 13 mij emigrant t paligjshm. N ann tjetr, javorja gjerm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.335Z

Deklarat e NAAC pr kapjen e shqiptarve n SHBA

Kshilli Amerikan i Kombit Shqiptar (NAAC) ka dnuar me forc sulmin e planifikuar mbi bazn ushtarake Fort Dix nga nj grup njerzish q u raportua se po planifikonin nj sulm terrorist mbi kt baz. Gjithashtu prgzojm dhe autoritetet e forcave ligjore pr intuitn e vet kundr komplotuesve duke parandaluar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama