Rezultate te kerkimit per termin: +Reggiana

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] reggiana / docs[0] 8 / hits[0] 9 /
Ancelotti:
  • 2016-09-03

Ancelotti: "Të fitosh zemrat, mendjet dhe ndeshjet

Qendra për Hapje dhe Dialog (COD) në Kryeministri mirëpriti mbrëmjen e sotme trajnerin italian të futbollit Carlo Ancelotti, të ftuarin e posaçëm të kryeministrit Edi Rama, me të cilin zhvilluan një bashkëbisedim me personalitete nga bota e sportit, publicistikës, politikës, trupit di

No Pic available
  • 2015-12-22

Carlo Ancelotti, trajneri i parë që drejton një ekip në pesë kampionate

Nga Ibra te CR7, kanë qenë të shumta mesazhet e urimit të ish-lojtarëve të tij. Ndërkohë ka nisur të mësojë gjermanishten: Është shumë e vështirë Marrëveshja me Bayern Munich është një gëzim dhe një nder i madh, një tjetër medalje për tu qepur në xhaketë, por lajmin më t

No Pic available
  • 2014-05-15

Historinë e Milan, mund ta vulos Hachim

Hachim Mastour mund të debutojë këtë fundjavë me Milanin me vetëm 15 vjet, duke hyrë në histori të këtij klubi. Trajneri i Milanit, Clarence Seedorf, dëshiron ta ndryshojë historinë e klubit ‘rossonerë’. Holandezi është duke menduar ta inkuadrojë në lojë talentin 15-vj

No Pic available
  • 2014-05-14

Historinë e Milan, mund ta vulos Hachim

Hachim Mastour mund të debutojë këtë fundjavë me Milanin me vetëm 15 vjet, duke hyrë në histori të këtij klubi. Trajneri i Milanit, Clarence Seedorf, dëshiron ta ndryshojë historinë e klubit ‘rossonerë’. Holandezi &eum

10 futbollistët më të mirë gjermanë që kanë luajtur në Serie A
  • 2013-07-23

10 futbollistët më të mirë gjermanë që kanë luajtur në Serie A

Eurosport Ardhja e Mario Gomez tek Fiorentina, është një shenjë e vazhdimësisë së gjermanëve në kampionatin italian. Gomez erdhi dy vite pasi në Itali zbarkoi edhe Miroslav Klose, një tendencë kjo që u ndërpre pas 15 vitesh mungesë të gjermanëve në Serie A. Por kush janë futbollis

Kush është trajneri i ri i Kombëtares shqiptare!
  • 2011-12-14

Kush është trajneri i ri i Kombëtares shqiptare!

TIRANE- Vetëm pak orë pasi Federata Shqiptare e Futbollit konfirmoi zyrtarisht se Gianni De Biasi do të jetë drejtuesi i ri teknik i kombëtares shqiptare, vjen konfirmimi edhe në sajtin zyrtar të de Biasit. Ai shkruan se pas takimit të suksesshëm të mbajtur në Milano ditëve të fundit me

Mario Gurma në Reggiana
  • 2011-06-20

Mario Gurma në Reggiana

Nga Express më 20 qershor 2011 në ora 16:40 Reggiana po tregohet aktive në afatin kalimtar të verës. Klubi nga Lega Pro (Liga e tretë italiane) e ka transferuar futbollistin shqiptar Mario Gurma. Sulmuesi 19 vjeç vjen nga ekipi grek Panaitolikos, ku i kaloi dy sezonet e fundit. Më parë