Rezultate te kerkimit per termin: +Regjisori

Total: 6889
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.958Z

Arrestohet regjisori

E gjithë jeta e tij ka kaluar si në një film. Është 76 vjeç Roman Polanski. Ka lindur në Paris, në një familje hebreje, me origjinë polake. Në vitin 1937, familja Polanski kthehet sërish në Poloni. Ndodh që me ardhjen e nazistëve, familja mbyllet në geton e Varshavës, nga e cila Rom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.716Z

Nderohet regjisori Almodovar

Regjisori më i famshëm spanjoll dhe një ndër regjisorët më të famshëm të Hollywood-it, Pedro Almodovar është nderuar në New York në “Museum of Modern Art”.Eventi ku nderohet karriera filmike mbahet për të katërtin vit dhe këtë vit ka qenë Almodovar ai që ka merituar kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.299Z

Regjisori Howard akuza Vatikanit

Ron Howard, regjisori i filmit “Engjej dhe Djaj” bazuar ne romanin e shkrimtarit Dan Brown, ka akuzuar Vatikanin se u perpoq te pengonte realizimin e ketij filmi. Akuzat e ketij regjisori qe ka realizuar edhe “Kodin Da Vinci” vijne kur filmi i tij i ri shfaqet ne p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.365Z

Salvador, ekzekutohet regjisori Poveda

Tragjedi ne Salvador ku regjisori i njohur franko-spanjoll, Kristian Poveda eshte gjetur i vdekur. 54 vjecari qe ne vitin 2008 perfundoi filmin “La vida loca” eshte vrare me arme zjarri ne Tonakatepekue, pak km larg kryeqytetit San Salvador. Presidenti i vendit ka reaguar menj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.478Z

Regjisori Kokonozi dekorohet "Mjeshtër i Madh"

Regjisori i njohur Bujar Kokonozi është nderuar me urdhërin "Mjeshtër i Madh", nga presidenti i Republikës Bamir Topi. Regjisori e morri këtë titull "Për kontribut të rëndësishëm në krijimin dhe zhvillimin e medias elektronike shqiptare, për të komunikuar te publiku emi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.655Z

Nderron jete regjisori Ibrahim Muco

Eshte ndare nga jeta nje nate me pare regjisori Ibrahim Muca ne moshen 65 vjecare, pas nje arresti kardiak. Ne karrieren e tij te gjate artistike, ai ka drejtuar nje mori filmash shqiptare, qe kane kene lene gjurme ne kinematografine vendase. Nder ta jane, “Toke e pergjakur”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.793Z

Regjisori i La La Land, Chazelle, shpallet regjisori më i mirë i vitit

Regjisorët e Hollywoodit e kanë nderuar me çmim regjisorin e filmit La La Land, Damien Chazelle, duke shtuar edhe më shumë gjasat e filmit për çmimin Oskar. Chazelle është shpallur regjisori më i mirë i vitit nga Shoqëria e Regjisorëve të Amerikës (DGA). Viteve të kaluara, filmi i re

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama