Rezultate te kerkimit per termin: +Regjistrimi

Meta: total 1000 / total_found 7987 / time 0.004 / keyword[0] regjistrimi / docs[0] 7987 / hits[0] 12597 /
No Pic available
  • 2019-02-19

DIASPORA SI MBUSHËSE SALLASH

Petrit Kuçana Gati e pabesueshme ka qenë shifra e publikuar nga qeveria shqiptare për të ashtuquajturin samit i Dytë i diasporës. Shuma prej 66 milionësh mbetet enigma e pazgjidhshme e çfarë-ve dhe pafundësisë së Pse-ve. Në kufijtë e çmendurisë mbetet shpërndarja e shifrave, ku 120

No Pic available
  • 2019-02-07

Përgjimet/ Jemi në aeroport, ja si trafikoheshin njerëz me pasaportat e BE

Disa ditë më parë  u finalizua operacioni Rruga e Gabuar, ku policia arrestoi mbi 30 persona, të akuzuar për trafik të qenieve njerëzore drejt BE-së, SHBA dhe Anglisë, por edhe për falsifikim të pasaportave të vendeve evropiane. Sot të tjera detaje nga dosja hetimore e këtij grupi kan

ABI Bank/ BSH: Gjithçka e rregullt me regjistrimin off shore të kompanive nga SHBA
  • 2019-02-07

ABI Bank/ BSH: Gjithçka e rregullt me regjistrimin off shore të kompanive nga SHBA

Banka e Shqipërisë ka reaguar për herë të parë pas akuzave të shumta të drejtuara ndaj Bankës Amerikane të Investimeve (ABI Bank) dhe aksionarit kryesor të bankës NCH Capital për origjinën e paqartë, lidhjen me kapitalin rus, pastrim parash etj. E vënë në qendër të debatit publik

No Pic available
  • 2019-02-06

Tiranë, hapen zyrat e reja për aplikimin e kartave të identitetit

Veliaj: Tirana, shembull edhe për infrastrukturën për kartat e identitetit; në zyrat e reja çdo qytetar mbaron punë për 5 minuta Banorët e Njësisë 1 dhe 2 në Tiranë, nga sot mund të aplikojnë pa radhë për kartat e identitetit dhe pasaportat biometrike, në mjedise të reja e moderne.

Flet drejtori Andi Ballta: ABI Bank, investimi më i madh amerikan në Shqipëri
  • 2019-02-04

Flet drejtori Andi Ballta: ABI Bank, investimi më i madh amerikan në Shqipëri

ABI Bank ka qenë kryefjala e diskursit politik të drejtuesve më të lartë të opozitës në akuzat që kanë hedhur në drejtim të kryeministrit Edi Rama gjatë javës që lamë pas. Lidhja e kësaj banke me Linda Ramën, bashkëshorten e kryeministrit, ka qenë gjithmonë objekt sulmesh nga PD

Grabiti banesën e Elton Çiçës në 2015, kapet pas 4 vitesh një nga autorët (EMRI)
  • 2019-01-22

Grabiti banesën e Elton Çiçës në 2015, kapet pas 4 vitesh një nga autorët (EMRI)

Një 30-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës në zonën e Yrshekut. Ai dyshohet të jetë një prej autorëve që në vitin 2015 grabitën me armë shtëpinë e prindërve të të ndjerit Elton Çiça, i cili u ezkekutua në një lokal në kryeqytet. Për grabitjen e ndodhur katër vite

Studentët nxjerrin platformën e tyre: Shfuqizoni ligjin e Arsimit të Lartë!
  • 2019-01-09

Studentët nxjerrin platformën e tyre: Shfuqizoni ligjin e Arsimit të Lartë!

Kryeministri Edi Rama e nisi ditën e mërkurë duke ironizuar universitetet, që sipas tij bëjnë sikur nuk e kanë mësuar se do të jetë Qeveria, ajo që do të paguajë 50% të tarifës së studentëve dhe premtoi që Pakti për Universitetin do të publikohet brenda janarit e do të shkojë s