Rezultate te kerkimit per termin: +Regjistrimit +Civil

Meta: total 796 / total_found 796 / time 0.002 / keyword[0] regjistrimit / docs[0] 14577 / hits[0] 27268 / keyword[1] civil / docs[1] 24703 / hits[1] 38913 /
Pas zhdukjes certifikohet Air Albania, ja 5 aeroportet ku do të operojë
  • 2019-03-26

Pas zhdukjes certifikohet Air Albania, ja 5 aeroportet ku do të operojë

“Air Albania” ka marrë certifikimet e nevojshme pranë Autoritetit të Aviacionit Civil sipas kërkesave të kuadrit ligjor vendas dhe direktivave të Bashkimit Europian. Gjatë një konference për shtyp Krislen Keri, Drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil bëri me

No Pic available
  • 2018-12-22

OKB, kritikë Shqipërisë: Njeriu vendos vetë për identitetin e tij

Komiteti i OKB-së për eliminimin e diskriminimit racial është marrë në dhjetor me Shqipërinë. Ai vlerëson adaptimin vitin e kaluar të ligjit për mbrojtjen e minoriteteve dhe njohjen me ligj të nëntë grupeve minoritare. Komiteti i OKB-së për eliminimin e diskriminimit racial është m

Publikohet raporti Të bësh biznes 2018/ Shqipëria renditet e 65-ta, përkeqësohet me 7 vende
  • 2017-11-01

Publikohet raporti Të bësh biznes 2018/ Shqipëria renditet e 65-ta, përkeqësohet me 7 vende

Është publikuar sot Raporti Të bësh biznes 2018, i cili tregon se në rajonin e Europës dhe Azisë Qendrore, përfshirë Shqipërinë, vijojnë reformat për përmirësimin e mjedisit të biznesit. Raporti, të dhënat dhe metodologjia e të cilit rishikohen çdo vit, konstaton se në

Lotaria Amerikane, zbardhet udhëzimi i ri. Konsullata: Kritetet që duhen plotësuar
  • 2017-10-04

Lotaria Amerikane, zbardhet udhëzimi i ri. Konsullata: Kritetet që duhen plotësuar

Mesdita e djeshme shënoi zyrtarisht hapjen e aplikimeve për Lotarinë Amerikane. Ashtu si çdo vit tjetër, Ambasada e SHBA-ve në vendin tonë ka dhënë detaje mbi mënyrën e aplikimit, kushtet që duhet të plotësohen dhe kriteret që ju nxjerrin jashtë loje. “Panorama” zbardh

No Pic available
  • 2017-09-08

Qeveria e re, ja lista e agjencive që nuk do shkrihen

TIRANE- Grupi i punës i kryesuar nga Niko Peleshi i ka paraqitur kryeministrit listën e plotë të agjencive dhe institucioneve që propozohen të mbeten pas shkurtimit të 40 prej tyre. Nga 141 agjenci dhe institucione, do të mbeten 104. Raporti është hartuar pas studimit që grupi i

No Pic available
  • 2017-08-04

KLSH kallëzon penalisht 5 ish-regjistrues e 2 nëpunës të ZRP-së Korçë

Pesë ish-regjistrues dhe dy nëpunës të Zyrës së Regjistrimit të Pronave së Korçës janë kallëzuar penalisht në Prokurori nga Kontrolli i Lartë i Shtetit, për shkak se zyrtarët i kanë shkaktuar shtetit një dëm prej 39.2 milionë lekë. Ata kanë kryer transaksione të paligjshme me

No Pic available
  • 2017-06-03

Furtunë në Drejtësi, shkarkohen edhe 5 drejtorë burgjesh

Ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi shkarkon dhe kallëzon në Prokurori 8 zyrtarë të lartë të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, Sistemit të Burgjeve dhe Zyrës së Përmbarimit. Ata akuzohen për përfshirje në fushatë zgjedhore të një subjekti zgjedhor n