Rezultate te kerkimit per termin: +Regjistrohen

Meta: total 1000 / total_found 5109 / time 0.002 / keyword[0] regjistrohen / docs[0] 5109 / hits[0] 6323 /
Veliaj: Fëmijët të regjistrohen në klasat sportive në 62 shkollat komunitare
  • 2019-03-30

Veliaj: Fëmijët të regjistrohen në klasat sportive në 62 shkollat komunitare

Krahas shtimit dhe përmirësimit të terreneve sportive, në kryeqytet po i kushtohet një vëmendje e madhe promovimit të sportit tek të rinjtë. Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Atletikës, organizuan Kids Athletics, në terrenet e reja sportive të shkollës Do

No Pic available
  • 2019-03-19

Lokalet 2019/ Opozita bojkoton, KQZ do të regjistrojë nesër 4 parti politike

Nesër në orën 10:30, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet për të vazhduar me punimet e përcaktuara në rendin e ditës, që parashikon shqyrtimin e projektvendimeve për regjistrimin e katër partive të reja për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. PARTITË QË DO REGJISTROHEN NGA

A përdoret e njëjta facoletë? Të vërtetat dhe mitet e rreme mbi gripin
  • 2019-03-01

A përdoret e njëjta facoletë? Të vërtetat dhe mitet e rreme mbi gripin

Gripi ka arritur kulmin e tij në të gjithë Italinë, por ende ka lajme të pasakta që qarkullojnë në internet rreth sëmundjes dhe vaksinës. Ja disa prej tyre. Nëse e përdor të njëjtën facoletë për gripin, shërohem më ngadalë – FALSE – Infeksioni vazhdon pas ekspozimit

No Pic available
  • 2019-02-13

Shpërthen Haradinaj: Rama pengesë për hapjen e negociatave të Shqipërisë

Debati për korrigjimin e kufirit Kosovë-Serbi ka hyrë në një fazë të nxehtë teksa gjakrat po vlojnë në Ballkan dhe përplasje po regjistrohen edhe mes shqiptarëve. Së fundmi ka dalë në pah një konflikt midis kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj dhe atij shqiptar Edi Rama. Ndryshe ng

Ndërtohet rruga mbi Përroin e Gjerozës në Qesarakë, hapësira çlodhëse për qytetarët
  • 2019-02-13

Ndërtohet rruga mbi Përroin e Gjerozës në Qesarakë, hapësira çlodhëse për qytetarët

Deri pak kohë më parë, hapësira në zonën e njohur si Përroi i Gjerozës në Qesarakë, ishte një nga më të degraduarat në kryeqytet. Por, falë investimit të Bashkisë së Tiranës, ajo është transformuar tërësisht në një hapësirë model për qytetarët, duke rritur jo vetëm cil

Top Story/ Rrëfimi i ish-drejtorit: Ja si u hap tuneli nëntokësor për arratisjen e Gaxhait
  • 2019-02-07

Top Story/ Rrëfimi i ish-drejtorit: Ja si u hap tuneli nëntokësor për arratisjen e Gaxhait

Top Story përveç se pasqyroj kushtet në burgje u ndal dhe tek siguria e tyre. Për shkak të godinave të amortizuara, dhe pa asnjë perimetër sigurie, tentativat e arratisjes janë raste të përsëritura herë pas here. Nga arratisja e Admir Tafilit nga burgu i Drenovës e deri tek thyerja e s

Martesat e minoreneve, vajzat shqiptare mbeten peng i të drejtës zakonore
  • 2019-02-07

Martesat e minoreneve, vajzat shqiptare mbeten peng i të drejtës zakonore

Foto ka qenë imazh i një fushate globale kundër martesave të vajzave në moshë të mitur Plot 3827 vajza adoleshente u martuan gjatë 2017-ës, përkundër vetëm 120 bashkëmoshatarëve të tyre djem. Si pasojë shumica lënë shkollën, bëhen nëna kur janë ende fëmijë për vete dhe mbete