Rezultate te kerkimit per termin: +Reinas

Meta: total 33 / total_found 33 / time 0.000 / keyword[0] reinas / docs[0] 33 / hits[0] 37 /
No Pic available
  • 2017-01-03

INTERVISTA/ Ja pse Turqia është jashtë kontrollit

MARTA OTTAVIANI Një vend tashmë jashtë kontrollit. Turqia është në qendër të sulmeve terroriste edhe për faj të forcave të sigurisë dhe një shërbimi inteligjent që nuk është më ai i pari. Turqia po kalon një fazë destabiliteti e destinuar të zgjasë,. Nihat Ali Ozcan, një nga e

No Pic available
  • 2016-07-29

Don Vito Genovese, bosi i Cosa Nostra-s që ishte mik i Musolinit dhe i amerikanëve

Bosi i familjes, Vito Genovese, pasi emigroi në Amerikë në vitin 1913, filloi karrierën e tij kriminale në fund të Luftës së Parë Botërore duke punuar në shërbim të Joe Masseria, me bosë të kalibrit të Lucky Luciano, Meyer Lansky dhe Frank Costello. U kthye në Itali në moshën 40-v

Juventus fiton derbin, merr pozitën e parë (Video)
  • 2016-02-14

Juventus fiton derbin, merr pozitën e parë (Video)

Juventus ka shënuar fitoren e radhës në Serie A, duke mposhtur rivalin kryesorë për titullë Napolin me rezultat minimal 1 me 0. I gjithë takimi ishte i baraspeshuar, ku kishte aksione herë nga ana e Juventusit e herë nga ana e Napolit. AdPlatformZone = {i

Zyrtare: Prezantohet blerja e parë e Bayernit (Foto)
  • 2015-06-16

Zyrtare: Prezantohet blerja e parë e Bayernit (Foto)

Bayern Munchen e ka prezantuar para pak minutash blerjen e parë për këtë edicion. Bavarezët e kanë gjetur rivalin e parë të portës për Manuel Neuer. Sven Ulreich do të jetë "hija" e Manuel Neuerit në portën e Bayernit. P

Guardiola: Ja pse nuk e futa Neuerin
  • 2015-03-15

Guardiola: Ja pse nuk e futa Neuerin

Me aktivizimin ndaj Werder Bremen Pepe Reina u bë portieri i parë që ka luajtur në 4 kampionatet më të forta të Europës, pikërisht në Spanjë, Angli, Itali dhe sëfundmi në Gjermani. Në të gjitha ndeshjet që Bayerni kisht

5-1 për Bayernin, gol fantastik i Xabi Alonsos
  • 2014-10-07

5-1 për Bayernin, gol fantastik i Xabi Alonsos

Bayern Munchen ka shënuar fitore të lehtë në ndeshjen e kupës tradicionale "Paulaner". Bavarezët fituan ndeshjen e lehtë me rezultat 5-1. Lajm i keq për Bayernin ishte lëndimi i Pepe Reinas që në start të ndeshjes. Në vide

Ja skuadra e re e Pepe Reinas
  • 2014-08-05

Ja skuadra e re e Pepe Reinas

Pepe Reina po e lë Liverpoolin. Pas disa vitesh të kaluara te Liverpool, Reina ka vendosur largimin duke arritur marrëveshje me gjigandin e futbollit botëror, Bayern Munchen. Sipas mediave gjermane, 2 milion euro është oferta që Bayern i ka bërë Liverpool