Rezultate te kerkimit per termin: +Rekordi

Meta: total 1000 / total_found 1756 / time 0.001 / keyword[0] rekordi / docs[0] 1756 / hits[0] 2047 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Rekordi i vrasjes me distancën më të gjatë

Një snajper nga forcat speciale kanadeze qëlloi dhe vrau një luftëtar të të ashtuquajturit Shtetit Islamik nga një distancë prej 3.3 km. Ngjarja ka ndodhur në Irak muajin e kaluar. Burime ushtarake i thanë gazetës Globe dhe Mail të Torontos, se ushtari ishte anëtar i Task Force 2 dhe b

No Pic available
  • 2017-06-21

Hahn: Do mbështesim strategjinë kombëtare kundër drogës

Eurokomisioneri i Bashkimit Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka deklaruar se Brukseli synon që të mbështesë edhe Strategjinë Kombëtare anti-kanabis të miratuar së fundmi nga qeveria Rama. Në një përgjigje ndaj eurodeputetes rumune, Monica Makovei, zyrtari i BE-së nënvizoi se luft

No Pic available
  • 2017-06-14

650 mijë dollarë për një vend parkimi

I famshëm për çmimet e larta të pronave, Hong Kongu sapo ka vendosur një rekord të ri çmimi për shitjen e një vend parkimi, që i kushton pronari më shumë se çmimi i disa shtëpive me dy dhoma gjumi në qytet. Sipas një gazete lokale, hapësira 17.5 metra katrorë është në katin e pa

Njihuni me Mbretëreshën e akrepave, mban dy rekorde në Gines
  • 2017-06-04

Njihuni me Mbretëreshën e akrepave, mban dy rekorde në Gines

E njohur si Mbretëresha e akrepave,  Kanchana Kaetkaew ka pozuar e mbuluar me akrepa në një muze në qytetin e Pattaya, Tajlandë. Dhjetra akrepë helmues qëndronin në fytyrën e saj dhe jo vetëm, ata ishin të shpërndarë në të gjithë trupin. Ajo mban rekordin botëror të Gines për

No Pic available
  • 2017-05-30

Tërheq avionin luftarak me organet gjenitale

Një artist luftarak i cili ka tërhequr shtatë makina me penisin e tij, është bërë mbajtësi i një rekordi të ri botëror, duke tërhequr një avion të tërë luftarak në të njëjtën mënyrë. Ye Hongwei, i quajtur ndryshe edhe ‘Ye Wei’ është nga qyteti Zibo i provincës Sh

No Pic available
  • 2017-05-27

Një tjetër instalacion do të ngrihet në Tiranë

Në një vit nga instalimi i një prej veprave më të njohura të instilacionit të artit publik “Reja”, janë zhvilluar 150 aktivitete publike që për kryebashkiakun Veliaj është thyerje rekordi. Erjon Veliaj: A ka ndonjë instituticion tjetër që të ketë bërë 150 aktivitete n

No Pic available
  • 2017-05-23

Gruaja thyen rekord, ngjitet dy herë brenda 5 ditëve në malin Everest

Anshu Jamsenpa ka thyer rekordin duke u bërë gruaja e parë në botë që është ngjitur në malin Everest brenda 5 ditëve. 37-vjeçarja nga India arriti në kulmin  e malit 8,848 metrave më 16 maj dhe më pas u rikthye pas një pushimi të shkurtër më 21 maj ditën e dielë. “Ansh