Rezultate te kerkimit per termin: +Rekreacionit

Meta: total 180 / total_found 180 / time 0.000 / keyword[0] rekreacionit / docs[0] 180 / hits[0] 232 /
Bulevardi i ri i Tiranës, drejt inagurimit (FOTO)
  • 2017-06-17

Bulevardi i ri i Tiranës, drejt inagurimit (FOTO)

Ceremonia e hapjes së segmentit të parë të Bulevardit të ri të Tiranës do të zhvillohet më 20 qershor, ndërkohë që po mbyllen dhe punimet e fundit për të. Për herë të parë në Shqipëri, aksi kryesor do të ndriçohet me një ndriçim të përshtatshëm për makinat, e për të gji

No Pic available
  • 2017-06-09

Bashkia prezanton masterplanin për Kopshtin e ri Botanik dhe Zoologjik

Veliaj: Kopshti Zoologjik dhurata tjetër për fëmijët e Tiranës, më shumë kafshë dhe aktivitete Pas një harrese prej më shumë se 25 vitesh, fëmijët dhe familjet e kryeqytetit do të kenë një Kopësht Zoologjik njësoj si në qytetet e Evropës. Bashkia e Tiranës ka nisur punën për t

No Pic available
  • 2017-05-31

PS-PD përplasen për zgjerimin e kapaciteteve të Eco-Tirana

Mungesa e kuorumit në Këshillin Bashkiak detyroi mbylljen e mbledhjes vetëm pasi ishin mitatuar vetëm 4 projektvendimet e para. Mazhoranca nuk arriti të siguronte 31 vota pro për të miratuar ndryshimin e statusit të kompanisë Eco-Tirana që zgjeron kapacitetet e saj. PD e kundërshtoi fuqim

No Pic available
  • 2017-04-27

Nis rikualifikimi i bllokut të banimit pranë Ambasadës Amerikane

Bashkia e Tiranës vijon investimet në çdo lagje të kryeqytetit. Nis puna për rikualifikimin urban të një tjetër blloku banimi në Njësinë Administrative Nr. 2, një nga 50 projektet e ngjashme që do të zbatohen këtë vit në Tiranë për shtimin e hapësirave çlodhëse në qytet. Kryet

No Pic available
  • 2017-04-13

Astir, këndi i dytë më i madh i lodrave në Tiranë, pas atij te Liqeni

Veliaj: Është vetëm fillimi për transformimin e zonës së Astirit, së shpejti ndërtojmë edhe një shkollë të re Fëmijët e bllokut të pallateve që njihet ndryshe edhe si zona e Astirit, nga dje mund të luajnë në këndin më të madh të lojërave që ka ndërtuar Bashkia e Tiranës,

No Pic available
  • 2017-04-10

REPORTAZH / Peza, së shpejti me status ligjor Park Natyror Rajonal

Tirana, nuk është vetëm qyteti i smogut dhe i betonit, por edhe qyteti i mundësive të pafundme për këdo që ka interes që të shohë nga afër gjithçka çfarë natyra i ka falur. Atraksionet e ndryshme e bëjnë atë akoma më të veçantë, ndonëse dora e njeriut ka dëmtuar shumë vlera

No Pic available
  • 2017-04-01

1 Prilli Ramën e gjen në fushën e basketbollit

Ka qenë një ditë krejt ndryshe ajo e Kryeministrit Edi Rama dhe e Kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj këtë fundjavë. Që të dy i janë bashkuar një grupi të rinjsh nga shkolla Sami Frashëri dhe Qemal Stafa duke zhvilluar një ndeshje basketbolli në fushat e reja te kompleksi