Rezultate te kerkimit per termin: +Rektorin

Meta: total 783 / total_found 783 / time 0.000 / keyword[0] rektorin / docs[0] 783 / hits[0] 1004 /
No Pic available
  • 2017-06-02

Parlamentarja suedeze: Mbetjet të përpunohen aty ku konsumohen

Gjatë një vizite në Universitetin e Elbasanit, kryetarja e Komisionit me Jashtë dhe BE-në në Parlamentin Suedez, Asa Romanson, vuri në dukje se përpunimi i mbetjeve, në rast se nuk përdoren metodat e duhura, mbetet rrezik për popullsinë.Ajo theksoi se sidomos lëndët toksike kërkojnë

Shtyhet për më 23 maj seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit
  • 2017-05-10

Shtyhet për më 23 maj seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit

Ka dështuar seanca gjyqësore në ngarkim të Emiljano Shullazit. Shkak është bërë kërkesa e avokatit mbrojtës të Blerim Shullazit për tu njohur me aktet e dosjes së gjykimit. Në seancën ishin të pranishëm Emiljano Shullazi dhe të pandehur të tjerë Gjykata ka vendosur që seanca e r

No Pic available
  • 2017-04-13

Prokuroria ngre akuzën: Emiljano Shullazi kërcënoi rektorin Mynyr Koni

Prokuroria për Krimet e Rënda çon në Gjykatën e Krimeve të Rënda grupin e Emiljano Shullazit duke e akuzuar edhe për ngjarjen e prillit 2016 kur Dhori Kule Mynyr Koni u kërcënuan me qëllim që profesor Koni të largohej nga gara për Rektor në këtë universitet. Prokuroria aku

No Pic available
  • 2017-03-15

Hemorragjia e mjekëve; ofertat për punë në Gjermani zbrazin spitalet

Qindra mjekë të përgjithshëm dhe specialistë po largohen nga Shqipëria drejt Gjermanisë çdo vit, duke sjellë mungesa të theksuara në spitalet shqiptare. Nga Dori Daka | BIRN | Mjekët po largohen nga Shqipëria. Një fenomen ky që ka filluar prej kohësh, por që është bërë veçanë

Studentët përleshen me policinë brenda ambienteve të Universitetit
  • 2017-02-16

Studentët përleshen me policinë brenda ambienteve të Universitetit

Ceremonia e 47 vjetorit të themelimit të Universitetit të Prishtinës nuk ka shkuar ashtu  siç ishte planifikuar, pasi disa studentë kanë akuzuar rektorin Marjan Dema se është i lidhur direkt me partitë politike. Studentët i janë drejtuar rektorit, duke i thënë se e ka shkatërruar UP-

No Pic available
  • 2016-12-13

Meta apel partive të hapin listat për intelektualët dhe akademikët

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka inkurajuar të gjitha partitë politike të gjejnë forcat për tu përfaqësuar me sa më shumë intelektualë dhe akademikë në zgjedhjet e ardhshme. Meta: Do të dëshiroja që të gjithë forcat politike në zgjedhjet 2017 të gjejnë forcat për tu përfaqësuar me

No Pic available
  • 2016-11-03

Presidenti çek injoron të mbijetuarin e Holokaustit, shkakton zemërim

Dhjetëra institucione të Çekisë dhe grupe civile kanë nxituar ta nderojnë personin 88 vjeçar, George (Jirzhi) Brady, i mbijetuar i Holokaustit, pasi presidenti i tyre, Milos Zeman, e tërhoqi ofertën për nderim shtetëror, që qartazi ishte koncesion ndaj Kinës. Zoti Brady, hebre nga Kanad