Rezultate te kerkimit per termin: +Relacioni

Meta: total 893 / total_found 893 / time 0.000 / keyword[0] relacioni / docs[0] 893 / hits[0] 1098 /
No Pic available
  • 2017-04-25

Kallëzim penal për ish-drejtorin e 3 zyrtarë të ALUIZN-t në Lezhë

Ish-drejtori i Aluiznit të Lezhës, dy ish-përgjegjës dhe një specialist i kësaj drejtorie janë kallëzuar penalisht në Prokurori për shkelje të detyrës. Kontrolli i Lartë i Shtetit bën me dije se i ka kallëzuar ata pas auditivi të kryer, ndërsa katër zyrtare i kanë shkaktuar shteti

Rruga e Arbrit do të jetë pa pagesë
  • 2017-04-14

Rruga e Arbrit do të jetë pa pagesë

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj zbuloi se kalimi në Rrugën e Arbrit do të jetë pa pagesë, pasi Qeveria ka vendosur ta financojë kompaninë private përmes buxhetit. Nuk do të ketë pagesë për qytetarët, për automjetet. Në atë rrugë, relacioni i takon asaj çfarë sugjeron kompania,

No Pic available
  • 2017-03-08

Rrëfimi i policit: Si e korruptoi Aldo Bare njeriun e Tur Dajës, luajti futboll me kokën e tij

Ish-oficeri i lartë i policisë, Bujar Hoxha ka treguar sekretet e bandës së Lushnjes në një rrëfim të gjatë të botuar Gazeta Shqiptare. Kemi të bëjmë me një tregim të veçantë, sepse zyrtarët e policisë nuk flasin shpesh për detajet e punës së tyre në publik. Megjithatë, kuj

Rrëfimi i policit: Si e korruptoi Aldo Bare njeriun e Tur Dajës. Luajti futboll me kokën e tij
  • 2017-03-08

Rrëfimi i policit: Si e korruptoi Aldo Bare njeriun e Tur Dajës. Luajti futboll me kokën e tij

Ish-oficeri i lartë i policisë, Bujar Hoxha ka treguar sekretet e bandës së Lushnjes në një rrëfim të gjatë të botuar Gazeta Shqiptare. Kemi të bëjmë me një tregim të veçantë, sepse zyrtarët e policisë nuk flasin shpesh për detajet e punës së tyre në publik. Megjithatë,

No Pic available
  • 2017-03-06

Moikom Zeqo: Kundër apokalipsit që po ndodh në Gjirokastër

Shkrimtari i madh Ismail Kadare përkrah protestën e intelektualëve të shquar për ruajtjen e qendrës historike të qytetit muze të Gjirokastrës. Substanca e problemit është: a do ruhet trashëgimia e Gjirokastrës apo do shkatërrohet? Bisedoi Xhevdet Shehu – DITA -Moikom, ju dhe shum

Falja e gjobave për makinat, kushtet që duhet të plotësoni për të përfituar
  • 2017-02-06

Falja e gjobave për makinat, kushtet që duhet të plotësoni për të përfituar

Projektligji i Ministrisë së Financave për faljen e madhe të gjobave për makinat, bizneset dhe sigurimeve shoqërore tash më është në qeveri dhe pritet të miratohet gjatë këtij muaji, sipas variantit të dytë të realizuar dy muaj më parë. Në tërësi, ligji, parashikon pagesën

Dokumenti i pabotuar për Shkodrën, bashkëjetesa pa martesë 200 vite më parë
  • 2017-01-27

Dokumenti i pabotuar për Shkodrën, bashkëjetesa pa martesë 200 vite më parë

Një dokument i panjohur i vitit 1769 del për zonën e Mbishkodrës. Është revista Hylli i Dritës që e boton atë, në numrin e saj më të fundit. Dokumenti i sjellë nga Mark Palnikaj hedh dritë mbi gjendjen e zonës, ritet, traditat e zakonet, si mbijetonin a si jetonin banorët e zonë