Rezultate te kerkimit per termin: +Renata

Meta: total 140 / total_found 140 / time 0.000 / keyword[0] renata / docs[0] 140 / hits[0] 180 /
Çrregullimet e ushqimit përbëjnë rrezik serioz për shëndetin e gojës
  • 2018-04-10

Çrregullimet e ushqimit përbëjnë rrezik serioz për shëndetin e gojës

Kurat e dhëmbëve dhe mishrave të tyre mund të përmirësojnë marrëdhëniet me trupin tuaj. Çrregullimet e ushqimit, të tilla si anoreksia dhe bulimia mund të vënë në rrezik shëndetin e gojës, si për të metat pasuese ushqyese që rrjedhin prej tyre, nganjëherë të lidhura me sëmun

Ndihma ekonomike, Rama sjell historinë e gruas që apikoi për punë
  • 2018-04-02

Ndihma ekonomike, Rama sjell historinë e gruas që apikoi për punë

Kryeministri Edi Rama edhe këtë të hënë e ka nisur ditën me një grua të nxjerrë nga skema e ndihmës ekonomike, të cilës i është gjetur punë nga zyra e punës. Mirëmëngjes dhe me shembullin e Renatës që në vend të ndihmës ekonomike sot ka fituar punën dhe një perspektivë të

No Pic available
  • 2017-12-16

Polonia, drejt largimit nga BE?!

Përplasjet e zgjatura mes Polonisë dhe bllokut europian mbi ngërçin e emigrantëve kanë ngjallur frikën se vendi mundi të largohet nga radhët e BE-së, sidomos pas zhvillimeve të javës së kaluar kur Brukseli vendosi ta ndëshkojë Varshavën që refuzon me kokëfortësi të pranojë azilk

No Pic available
  • 2017-07-08

30 vite burg për shqiptaren që vrau të moshuarën në Itali

Gjykata italiane ka dënuar me 30 vite burg shqiptaren Renata Keta 55 vjeç, e cila vrau të moshuarën Danielle Chatelain për të cilën paguhej që të kujdesej për të. Ngjarja ndodhi majin e vitit 2016 në një apartament në Via Oberdan në Itali. Viktima jetonte së bashku me autoren, e cila

No Pic available
  • 2017-05-29

Kabineti qeveritar i Zoran Zaev votohet të mërkurën, emrat

Kabineti qeveritar i Zoran Zaev do të votohet të mërkurën në parlamentin maqedonas. LSDM ka zbuluar 12 emrat e saj, ndërsa BDI do të ketë gjashtë poste, ndër ta dy zëvendëskryeministra. Jashtë kabinetit do të jetë Lëvizja Besa e cila deklaron se nuk është arritur një marrëveshje

No Pic available
  • 2017-05-29

LSDM publikon emrat e ministrave, nuk ka befasi

Nuk ka befasi të mëdha në listën e ministrave që mbrëmë me propozim të liderit Zoran Zaev i miratoi Këshilli qendror i LSDM-së. Si befasi mund të llogaritet nominimi i Goran Sugarevskit, ish koordinator i grupit parlamentar të LSDM-së për ministër të Transportit dhe lidhjeve dhe nomi

Kryqi kalorsiak, Presidenti polak dekoron kreun e KLSH-së
  • 2017-04-19

Kryqi kalorsiak, Presidenti polak dekoron kreun e KLSH-së

Presidenti i Republikës së Polonisë, Andrzej Duda dekoroi me Urdhrin Kryqi kalorsiak i urdhërit për merita në dobi të Republikës së Polonisë, kryetarin e Kontrollit të Lartë të shtetit, Bujar Leskaj. Ceremonia u zhvillua sot në datën 19 prill 2017 në Varshavë, në ambientet e Instit