Rezultate te kerkimit per termin: +Renault

Total: 1187
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.804Z

Alonso, besnik i "Renault"

Ne nje interviste, menaxheri i skuderise franceze "Renault" u shpreh se piloti Alonso eshte pjese e kesaj skuderia, duke pergenjeshtruar zerat se, eshte arritur nje marreveshje paraprake me Ferrarin: "Gazetat japin vazhdimisht lajme te cuditshme. Fernando eshte pjese e skuderise sone dhe pavaresisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.881Z

F1 William serish me Renault

Nga viti i ardhshëm në Formula 1 do të kthehet binomi fitues i të shkuarës Williams-Renault. Skuderia angleze, në fakt, ka firmosur akordin për të përdorur motorë transalpinë për dy sezone, me mundësinë për të shtyrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.811Z

Lindi dje Lotus Renault GP Team

Ne Boterorin e 2011-s ne Formulen 1 do te garoje nje veture e re. Keshtu qe nga viti i ardhshem do te kemi ne piste Lotus Reanult GP Team. Grupi Lotus ka vendosur qe te zgjeroje ndikimin ne Formulen 1 duke u bere keshtu aksioneri kryesor dhe sponsor i pare i kesaj skuderie te r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.437Z

Renault konfirmon pjesemarrjen ne sezonin 2010

Renault nuk do terhiqet nga Formula 1 dhe ka siguruar pranine edhe ne sezonin 2010. Skuderia franceze thekson se do mbaje emrin e saj dhe njekohesisht do furnizoje skuderine Red Bull me motorre Renault. Shoqeria ben me dije se nje pjese e kapitalit ka shkuar per kompanine nga Luksenburgu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.868Z

Williams u rikthehet motoreve Renault

Vitin e ardhshëm skuderia e “Williams” do të kalojë nga motorët e tipit “Cosworth” tek ata të “Renault”. Marrëveshja është e gjatë deri në vitin 2013, me një opsion për të vazhduar edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.447Z

F1 Raikkonen Nuk kthehem tek Renault

Kimi Raikkonen ka akuzuar Renault se ka shfrytezuar emrin e tij per interesa vetjake mbi nje kthim te mundshem te tij ne Formula 1. Ish-piloti i Ferrari nga viti i shkuar garon ne rally me Citroen por ka shprehur deshiren per tu kthyer ne boten e shpejtesise.Muajin e shkuar drejtuesi i s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.648Z

Kubica vazhdon në Renault

Robert Kubica ka vendosur të mbetet në ekipin e Renaultit pas shitjes te pronarët e rinj muajin e kaluar. Polaku konsiderohet njëri ndër ngasësit më të mirë në Formula 1, ndërsa një dëmshpërblim në kontratën e tij i mundësonte të largohet nëse ekipi nuk është në pronësi të p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama