Rezultate te kerkimit per termin: +Renci

Meta: total 48 / total_found 48 / time 0.000 / keyword[0] renci / docs[0] 48 / hits[0] 96 /
No Pic available
  • 2014-12-12

Kryeministri italian Matteo Renzi kundër grevës: Por do ta respektojmë!

Kryeministri italian, Matteo Renzi, nuk është dakord me grevën mbarëkombëtare që do të mbahet sot në vend, por tha se pjesëmarrësit meritojnë respekt pavarësisht mostërheqjes së tij nga planet për t’i dhënë më shumë të drejta bizneseve në punësimin dhe shkarkimin e stafit

Italia ne greve te pergjithshme kunder reformes se punes
  • 2014-12-12

Italia ne greve te pergjithshme kunder reformes se punes

0 brbr brbr50 qytete italiane perfshire edhe Romen jane perfshire nga greva e pergjithshme e puntorevebrbr brbrVeshtiresi ka pasur vecanerisht ne transportin publikbrbr brbrSindikatat kundershtojne reformen e punes te qeverise Renci qe lehteson procedurat per shkarkimin nga puna te punonjesve nga f

Qeveria Renzi ndryshon kodin e punës, Italia në kaos nga protestat sindikale
  • 2014-12-12

Qeveria Renzi ndryshon kodin e punës, Italia në kaos nga protestat sindikale

Kanë degjeneruar në skena dhune në të gjithë Italinë protestat mbarëkombëtare të mbajtura në 54 qytete këtë të premte nga dy Sindikatat më të mëdha të punëtorëve, të cilat kundërshtojnë projektligjin e qeverisë për lehtësimin e kushteve të kodit të punës. Udhëheqësit e

Reforma e punesimit ne Itali perleshje perpara teatrit La Scala
  • 2014-12-08

Reforma e punesimit ne Itali perleshje perpara teatrit La Scala

0 brbr brbrSheshi perpara teatrit te famshem 8220La Scala8221 ne Milano u shnderrua ne arene perleshjesh mes nje grupi protestuesish dhe policise Protestat ishin kunder reformes se punesimit te qeverise Renci Sheshi u zgjodh per te terhequr vemendjen pasi ne mbremjen e celjes se sezonit operistik n

Kerkohet doreheqja e Kryebashkiakut te Romes
  • 2014-12-06

Kerkohet doreheqja e Kryebashkiakut te Romes

0 brbr SSSAbrASS brbrKryebashkiaku i Romes Injacio Marino eshte nen presion per te dhene doreheqjen pas skandalit korruptiv dhe lidhjeve me mafian te disa zyrtareve te institucionit qe drejtonbrbr brbrMediat italiane hedhin dyshime se edhe ai eshte perfshire ne kete skandal pas nje fotoje te publik

Itali, protestat anti-qeveritare degjenerojnë në përleshje me policinë
  • 2014-11-15

Itali, protestat anti-qeveritare degjenerojnë në përleshje me policinë

Reformat e punësimit që ka ndërmarrë kryeministri italian, Mateo Renci, kanë bere qe  në qytetet kryesore njerëzit të dalin në protesta, të cilat kanë degjeneruar në përleshje me policinë. Milano, Roma, Napoli dhe Palermo kanë qene skenat e përleshjeve, ku disa persona kanë mbetur

Itali veze ndaj makines se Rencit
  • 2014-11-07

Itali veze ndaj makines se Rencit

brbrMendohej se ishte zemerim i italianeve vetem ndaj Berluskonit me te cilin kishte shume incidente Por nje fat te ngjashem ka edhe kryeministri aktual Mateo Renci si pasoje e pakenaqesise se qytetareve per situaten ekonomike  Renci te vije ketu dhe te na flase Ai ka frike nga 300 punetore8221 K