Rezultate te kerkimit per termin: +Renci

Meta: total 84 / total_found 84 / time 0.000 / keyword[0] renci / docs[0] 84 / hits[0] 163 /
QEJFPOLITIKË NË KOHË KOLERE
  • 2016-12-08

QEJFPOLITIKË NË KOHË KOLERE

Ylli POLOVINA Po fryn Era e të djathtës po i thonë në Shqipëri asaj që ngjan përreth nesh, në SHBA, në Britaninë e Madhe, në Itali së fundi. Disa e emërtojnë kështu me shpresë se mos ajo merr me vete dhe rrëzon nga karrigia e kryeminisrit Edi Ramën. Por përse erërat e kontinentit

Delegatja e Mateo Rencit braktis politikën për filmat erotikë
  • 2016-09-27

Delegatja e Mateo Rencit braktis politikën për filmat erotikë

Emri i saj është Filomena Mastromarino, por të gjithë e njohin si Milena. Nga sot do të quhet edhe Malena puljeze dhe është ylli i ri i filmave me drita të kuqe, së bashku me Roko Sifredin, i cili e ka prezantuar edhe në Facebook për ndjekësit e shumtë. Sipas La Repubblica, 30­vjeç

No Pic available
  • 2016-09-25

Italia mes reformës e antireformës

Nga Gjergji Kajana Pas afërsisht dy muajsh italianët janë të thirrur të votojnë nëse duhet të miratojnë ose jo një projekt ndryshimesh kushtetuese, zyrtarizuar në prill pas votimit në Parlament e botimit të tij në Fletoren Zyrtare italiane. Në fletën elektorale atyre do t’u kë

Itali, kapet boksieri, do sulmonte Romën me urdhër të ISIS
  • 2016-04-28

Itali, kapet boksieri, do sulmonte Romën me urdhër të ISIS

Forcat e Antiterrorit në Itali arrestuan 6 persona, të cilët akuzohen se kishin lidhje me ISIS. Prokurorët italianë thanë se disa nga të arrestuarit diskutonin mes tyre kryerjen e atentateve terroriste në Itali dhe shënjestra e mundshme ishte Roma. Një nga të arrestuarit është marokeni

Përse liria e shtypit është biznes i mirë
  • 2016-03-20

Përse liria e shtypit është biznes i mirë

Nga Lucy P. Marcus* LONDER Liria dhe pavarësia e shtypit, një element kryesor i demokracisë në mbarë botën, por pëson rënie me një ritëm alarmues, sipas Indeksit Botëror të Lirisë së Shtypit 2015. Por transparenca dhe vigjilenca që ofron një shtyp i lirë dhe i pavarur janë krit

PËRSE NA DUHET LËVIZJA BLUSHI
  • 2016-03-13

PËRSE NA DUHET LËVIZJA BLUSHI

Ilir Yzeiri Politika shqiptare e Tiranës është përfshirë këto kohë nga fenomenologjia Blushi. Shkrimtari i njohur Ben Blushi, një nga figurat kyçe të politikës shqiptare dhe të Partisë Socialiste, ashtu si Mateo Renci dikur në Itali, ka ndërmarrë një fushatë të qartë, të drejtë

Hashim Thaçi me Barcelonën, Obama me West Hamin, Merkel me Dortmundin (Foto)
  • 2016-03-04

Hashim Thaçi me Barcelonën, Obama me West Hamin, Merkel me Dortmundin (Foto)

Politikanët e famshëm përveç angazhimeve politike kanë kohë edhe për futbollin. Shumë nga ta kanë skuadrat e tyre të zemrës të cilat i përcjellin në kohën e lirë. Kështu Hashim Thaçi është tifoz i