Rezultate te kerkimit per termin: +Renditja

Meta: total 1000 / total_found 4806 / time 0.002 / keyword[0] renditja / docs[0] 4806 / hits[0] 6117 /
Zbuloni kush janë 10 aeroportet më të mira në botë (Foto)
  • 2019-03-22

Zbuloni kush janë 10 aeroportet më të mira në botë (Foto)

Aeroporti më i mirë në botë për 2019, sipas rishikimeve të përdoruesve të eDreams, është Changi i Singaporit, përpara Brisbane në Australi dhe Zyrih Udhëtimi me aeroplan është bërë një praktikë e zakonshme për shumë prej nesh, deri në atë pikë sa për disa është sikur të m

Cilët janë 50 trajnerët më të mirë të historisë (Lista)
  • 2019-03-20

Cilët janë 50 trajnerët më të mirë të historisë (Lista)

Është Rinus Mishels, trajneri më i mirë i historisë. Ai konsiderohet edhe si babai i futbollit modern, me drejtimin e skuadrave si Ajax e Barcelona, apo edhe me fitimin e kampionatit Evropian në 1988-ën, duke qenë trajner i Holandës. Kjo renditje është publikuar nga prestigjozja franceze

No Pic available
  • 2019-03-11

Zinedine Zidane merr një vendim të rëndësishëm për karrierën e tij

Tashmë është zyrtare. Zinedine Zidane ka vendosur të kthehet te Reali i Madridit, klub të cilin e la verën e kaluar, pasi arriti të triumfojë 3 sezone radhazi në Ligën e Kampionëve. Skuadra madrilene po kalon një moment tejet të vështirë, pasi javën e kaluar pësoi 3 humbje radhazi n

Njihuni me 10 plazhet më të bukura dhe të dashura në botë (Foto)
  • 2019-02-28

Njihuni me 10 plazhet më të bukura dhe të dashura në botë (Foto)

  Baia do Sancho, Pernambuco, Brazil: plazhi më i bukur në botë Fiton Brazili. Plazhi i Lepujve të Lampedusës është i shtati në planet. Në Europë, më i dashur është plazhi spanjoll La Concha Plazhi më i bukur dhe më i dashur në botë është Baio do Sancho në Brazil, e ndjekur

11 femrat më të pasura në botën e teknologjisë (Foto)
  • 2019-02-22

11 femrat më të pasura në botën e teknologjisë (Foto)

Në listën e miliardereve që kanë arritur sukses falë industrisë së teknologjisë ka emra shumë të famshëm dhe të tjerë pothuajse të panjohur. Laurene Powell Jobs Edhe në botën e teknologjisë numri i grave miliardere është shumë më i ulët se ai i burrave. Kjo konfirmohet nga rend

Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet një pozicion, buzëqesh Kosova
  • 2019-02-07

Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet një pozicion, buzëqesh Kosova

Asnjë ndryshim në renditjen Botërore të FIFA-s edhe për muajin janar, përsa i përket 10-shes së parë, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Shqipërinë që ka humbur një pozicion duke zbritur në vendin e 61-të. Ndërkohë që Kosova ndryshe nga kuqezinjtë ka fituar një pozicion

No Pic available
  • 2019-01-21

Njihuni me dy biznesmenët Shpallo dhe Orgoçka, janë ndër të pasurit në Shqipëri

Instituti Europian Pashko ka publikuar dje listën e 10 personave më të pasur në Shqipëri. Kriteret dhe parametrat e analizuar në këtë studim marrin në konsideratë treguesit e kapitalit aksioner dhe pjesët takuese proporcionalisht; Fitimin (proporcional) të vitit ushtrimor; Kapitalin ne