Rezultate te kerkimit per termin: +Reparti

Total: 2890
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.595Z

Shkrihet Reparti i Mbrojtjes Civile

Reparti i Mbrojtjes Civile i angazhuar së fundmi në perballimin e situatave të përmbytjeve në Shkodër dhe zonën e NënShkodrës është shkrirë në kuadër të reformës së ushtrisë shqiptare. Burime nga Ministria e Mbrojtjes bëjnë të ditur se shkrirja e këtij reparti ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.604Z

Shkrihet reparti komando për fatkeqësitë natyrore

Shkodër Ndërsa Shkodra është përmbytur disa herë brenda këtij viti, shkrihet reparti i komandës mbështetëse rajonale e Qarkut Shkodër, e specializuar për ndërhyrje në rastesh fatkeqësish natyrore. Ndryshimi është bërë në kuadër të reformës në ushtri dhe këtë javë ka nisur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.411Z

Kukes shembet reparti

Nje ushtar profesionist ka mbetur i plagosur nga shembja e pjesshme e njeres nga depot e komandes se Mbrojtjes Rajonale ne Kukes Sipas Ministrise se Mbrojtjes Kastriot Shahu 33 vjec u plagos ne momentin qe po hynte ne vendin e tij te sherbimit Ai ka konstatuar se dera ishte e hapur dhe sapo ka hyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.468Z

Shembet reparti ushtarak në Kukës, plagoset rëndë roja

Hetimet Fillimisht u dyshua për shpërthim, por më pas Ministria e Mbrojtjes sqaroi aksidentin 33-vjeçari Kastriot Shaho ka pësuar dëmtime të shumta në gjymtyrë, pasi rrënojat e zunë poshtë Roja e i një reparti ushtarak në Kukës është plagosur rëndë mëngjesin e djeshëm pranë ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.941Z

Lushnje, reparti i patologjise kthehet ne germadhe

Reparti i patologjise ne spitalin e qytetit te Lushnjes eshte kthyer ne nje germadhe te harruar. Ambientet e brendshme te ketij reparti jane tejet te amortizuara. Prej 10 vjetesh nuk eshte kryer asnje investim ne kete godine ku trajton me dhjetra te semure cdo dite.Nderkohe mungesa e gjak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.989Z

Prokuroria pushon dosjen “Reparti 100”

15/02/2005  Pasi kanë njohur të paktën tre vendime pushimi dhe tre të tjera për rinisjen e hetimeve, dosja e abuzimeve financiare në polici, “Reparti 100” duket se është mbyllur në mënyrë përfundimtare. Me një urdhër të zyrtarëve të Prokurorisë së Përgjithshme, dy n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.416Z

Kukës, shembet reparti ushtarak, plagoset roja i objektit

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në orët e paradites së të dielës në qytetin verilindor të Kukësit, i cili raportohet të ketë ndodhur në ambientet e një Reparti Ushtarak. Nga shpërthimi mësohet të jetë shembur tërësisht godina, ndërkohë që është plagosur edhe roja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama