Rezultate te kerkimit per termin: +Reporter

Meta: total 1000 / total_found 2175 / time 0.001 / keyword[0] reporter / docs[0] 2175 / hits[0] 3043 /
Fantazma e Shqipërisë së Madhe nuk ikën,kufijtë e 1913 janë të gabuar
  • 2015-03-27

Fantazma e Shqipërisë së Madhe nuk ikën,kufijtë e 1913 janë të gabuar

Mbledhja e përbashkët e qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës në Tiranë shkaktoi një stuhi të parashikueshme mbi komentet për bashkim kombëtar nga disa pjesëmarrës. Edhe një herë, hija e Shqipërisë së Madhe po shqetëson Ballkanin, në veçanti, Serbinë. Beogradi "nuk do të rrijë

Gëzuar Odin! Bota nuk është kaq e keqe
  • 2015-03-23

Gëzuar Odin! Bota nuk është kaq e keqe

Kanadezi Odin Camus nuk kishte kërkuar shumë për ditëlindjen e tij të 13-të. Ai kishte kërkuar që të vinin të paktën disa nga 15 miqtë që kishte ftuar. Por asnjëherë nuk erdhi në ditëlindjen e tij. E dëshpëruar, mamaja e djaloshit, që është autik, kërkoi ndihmë. Ajo u kërko

Gjermania: Meta të lërë në vakancë postin e tij
  • 2015-03-19

Gjermania: Meta të lërë në vakancë postin e tij

Berlin - Kryetari i Komisionit për Çështjet e BE në Bundestagun Gjerman, Gunther Krichbaum, kërkon sqarim të plotë dhe pa boshllëqe të `aferës Doshi`. Ai thotë më tej se parlamenti është vendi ku diskutohen mosmarrëveshjet. Edhe ai përforcon idenë që kryetari i Kuvendit, Ilir Met

Nga Bjeshkët në Bronks: udhëtimi ilegal i shqiptarëve drejt Amerikës
  • 2015-03-18

Nga Bjeshkët në Bronks: udhëtimi ilegal i shqiptarëve drejt Amerikës

Trafikantët përdorin dokumentet false për të dërguar shqiptarët e varfër dhe të shumtë në numër drejt Shteteve të Bashkuara, përmes Amerikës Qendrore dhe Meksikës. Nga Aleksandra Bogdani dhe Flamur Vezaj* Vila 3-katëshe e familjes Malaj në qytezën e vogël të Bajzës në Malës

Policia mësyn Lazaratin pas përplasjes me armë
  • 2015-03-18

Policia mësyn Lazaratin pas përplasjes me armë

Forcat speciale të policisë shqiptare ndërhynë në Lazarat gjatë ditës së sotme pasi një makinë me targa të rreme nuk iu bind urdhrit të policisë për t’u ndalur dhe hapi zjarr me armë të ndryshme. Policia u vu n&eum

No Pic available
  • 2015-03-17

Princ Vidi 6 muaj që ende nuk janë rrëfyer

Armand Plaka sjell sot një ekspozitë me imazhe të “Princ Vidit dhe Shqipërisë në shtypin austriak të kohës” në 101-vjetorin e mbërritjes së tij në Shqipëri Në Pallatin e Dimrit në Shën Petërburg, teksa fliste me Kont Totleben, një nga djutantët e Carit, Vilhem Vid,

Vladimir Putin shfaqet për herë të parë pas 11 ditësh i zhdukur. Ja fotoja e parë
  • 2015-03-16

Vladimir Putin shfaqet për herë të parë pas 11 ditësh i zhdukur. Ja fotoja e parë

Për herë të parë pas 11 ditësh Vladimir Putin shfaqet në publik në takimin me presidentin e Kirgistanit. Takimi mes presidentit rus dhe Almazbek Atambayev në pallatin Konstantine, pranë Shën Peterburgut vjen pas më shumë se një javë intensive spekullimesh në lidhje me zhdukjen e papri