Rezultate te kerkimit per termin: +Republik

Meta: total 1000 / total_found 81497 / time 0.041 / keyword[0] republik / docs[0] 81497 / hits[0] 153285 /
No Pic available
  • 2017-06-26

FOTO/ Nga Mark Frroku tek nipi i Enverit, si votuan të burgosurit VIP

E drejta për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Kuvendin e Republikës u ushtrua edhe nga të dënuarit me burg dhe të paraburgosurit. Panorama shkruan ne lidhje me procesin e votimit në ambientet e paraburgimit Mine Peza në kryeqytet, i njohur edhe si paraburgimi nr. 302. Pjesë e listës

Exit Polli Ora News gjen pasqyrim edhe tek mediat greke
  • 2017-06-26

Exit Polli Ora News gjen pasqyrim edhe tek mediat greke

Edhe mediat greke kanë ndjekur me interesim zhvillimin e zgjedhjeve në Shqipëri, çka pasqyrohet edhe në titujt e të përditshmeve, kryesisht në versionet online. Vetëm dy televizione, ai shtetëror dhe Antena, i mbuluan zgjedhjet me anë të të dërguarve të tyre në Shqipëri. Thuajse të

No Pic available
  • 2017-06-25

Shqipëria voton, 18 parti në garë me 2666 kandidatë për deputetë

Sot me datë 25 qershor, në gjithë territorin e Republikës do të zhvillohen zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë. Qendrat e votimit do të hapen në orën 07:00 dhe mbyllen në 19:00. Në këto zgjedhje marrin pjesë 18 parti politike, të cilat kanë regjistruar 2666 kandidatë për deputetë

No Pic available
  • 2017-06-25

Votimi nis normalisht, probleme të vogla, në Himarë hyjnë 1 mijë emigrantë

Në të gjithë territorin e Republikës sot (25 qershor 2017) po zhvillohen zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë. Zyrtarisht qendrat e votimit janë hapur në orën 07:00 dhe do të mbyllen në 19:00. Problemet e vogla Në Kavajë, ne qendren e votimit 2185, vëzhguesit nuk kanë karta identiteti

Votohet, raportohen incidente të vogla. Mbledhja e parë e KQZ
  • 2017-06-25

Votohet, raportohen incidente të vogla. Mbledhja e parë e KQZ

Në të gjithë territorin e Republikës sot (25 qershor 2017) po zhvillohen zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë. Zyrtarisht qendrat e votimit janë hapur në orën 07:00 dhe do të mbyllen në 19:00. Me përjashtim të problemeve të vogla procesi i votimit ka nisur normalisht. Kryeministri Edi

Shqiptarët zgjedhin: Raportohen incidente të vogla, Vlahutin në Bradashesh
  • 2017-06-25

Shqiptarët zgjedhin: Raportohen incidente të vogla, Vlahutin në Bradashesh

Në të gjithë territorin e Republikës sot (25 qershor 2017) po zhvillohen zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë. Zyrtarisht qendrat e votimit janë hapur në orën 07:00 dhe do të mbyllen në 19:00. Me përjashtim të problemeve të vogla procesi i votimit ka nisur normalisht. Kryeministri Edi

No Pic available
  • 2017-06-25

Voton Presidenti Nishani: Të tregojnë se demokracia funksionon

Presidenti i Republikës Bujar Nishani dhe bashkëshortja e tij, Odeta Nishani, kanë votuar sot në orën 9:30 në shkollën Andon Zako Çajupi në Tiranë. Pas votimit, Nishani në një prononcim për mediat ka pohuar se është dita kur demokracia mund të funksionojë. Sot është dita kur demok