Rezultate te kerkimit per termin: +Republikn

Meta: total 151 / total_found 151 / time 0.000 / keyword[0] republikn / docs[0] 151 / hits[0] 217 /
Vettingu, nisin procedurat për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë
  • 2017-01-09

Vettingu, nisin procedurat për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë

Gjyqtarët dhe prokurorët që duan të kandidojnë për anëtar të Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë të Prokurorisë duhet të depozitojnë dokumentacionin brenda datës 16 janar. Sipas një njoftimi të Kuvendit, kërkesa duhen dorëzuar pranë Sekretarit të Përgjiths

Hoxhaj Qeveria serbe te kaluar te erret
  • 2012-07-29

Hoxhaj Qeveria serbe te kaluar te erret

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka deklaruar se elementët që formojnë qeverinë e re të Serbisë vijnë pothuajse të gjithë nga një e kaluar e errët politike. “Pjesëtaret e kësaj qeverie padyshim q&eum

Hoxhaj: Qeveria serbe, të kaluar të errët politike
  • 2012-07-28

Hoxhaj: Qeveria serbe, të kaluar të errët politike

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj në një prononcim për Radion Evropa e Lirë, tha se njerëzit në Qeverinë e re të Serbisë kanë një të kaluar të errët politike. Komentet e tij vijnë një ditë pasi që Kuvendi i Serbisë zgjodhi Qeverinë e re, e cila në katër vjetët e ard

No Pic available
  • 2012-03-04

Debati Topi-Topalli mbi gjuhen tregon perplasjet e forta ne PD

Java e dyt e tetorit u karakterizua nga nj debat i ashpr n distanc mes dy krerve m t lart t Shtetit, prkatsisht Kryetars s Kuvendit, Jozefina Topalli dhe Presidentit t Republiks, Bamir Topi. Dy eksponentt e lart njkohsisht dhe antar t s njsts parti, asaj Demokratike, nuk kan kursyer akuzat dhe k

Tatimet bllokojne llogarite  personale te administratoreve
  • 2011-01-09

Tatimet bllokojne llogarite personale te administratoreve

Bazuar tek nje udhezim i ministrit Bode tatimoret po bllokojne llogarite personale te administratoreve te firmave qe nuk kane paguar detyrimet TIRAN- Nje numer i konsiderueshem biznesmenesh dhe administratoresh te kompanive private po perballen me nje fushate te administrates tatimore e cila po u

Targat e reja me ngjyrë blu, hiqet e kuqja, mbetet shqiponja
  • 2010-09-02

Targat e reja me ngjyrë blu, hiqet e kuqja, mbetet shqiponja

Me simbole t BE-s, tre germa dhe katr shkronja M n qeveria vendos pr formatin e ri t targave q do t mbajn mjetet e transportit n Republikn e Shqipris. Sikurse ishinpublike koh m par disa detaje t targs s re, Ministria e Transportit vendosi pr ndryshimin e elementve q identifikojn mjetin e transporti

No Pic available
  • 2010-09-02

Dodik: Kur shkëputet Kosova, përse s'mundemi ne?

Banja Lluka Kryeministri i serbve t Bosnjs Mendimi i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis pr Kosovn prbn precedent legal pr Republikn Serbe t Bosnjs q t shkputet, dhe kjo mund t ndodh n mnyr paqsore brenda katr viteve, por rajoni nuk do t rrmbehet n nj hap t till, ka thn Kryeministri Millorad Dodik. N nj