Rezultate te kerkimit per termin: +Republiks

Meta: total 734 / total_found 734 / time 0.000 / keyword[0] republiks / docs[0] 734 / hits[0] 1160 /
Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën
  • 2019-02-09

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën

Në intervistën për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për çështjen Cakaj, për të cilën pati një përplasje të ashpër me kryeministrin Edi Rama kur refuzoi ta drektronte si ministër të Jashtëm 28-vjeçarin. Meta ka vlerësuar punën e Ditmir Bushatit në krye të ME

No Pic available
  • 2019-02-09

Unaza e Re, Meta sulmon projektin: Ka shpikje jashtë ligjeve të Shqipërisë!

Në një intervistë ngë Uashingtoni për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta është përgjigjur për disa nga temat më të nxehta që kanë rrëmbyer vëmendjen e shqiptarëve në këtë fillim viti. Duke folur për përplasjet e vazhdueshme Presidencë-Kryeministri, Meta është ndalur tek

DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR
  • 2018-10-01

DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR

Dshtimi qartazi i referendumit n Maqedoni si rrjedhoj e nj pjesmarrjeje  shum t ult sht nj msim i hidhur pr shum palë: Pr qeverin n Shkup, pr qeverin n Athin, pr mbshtetsit n BE dhe n NATO dhe pr rajonin. Edhe pse referendumi jo detyrues nuk kishte ndonj pesh t veant, prej tij varej dika e madhe:

Turqi, arrestohen mbi 140 militantë të dyshuar të ISIS-it
  • 2017-10-30

Turqi, arrestohen mbi 140 militantë të dyshuar të ISIS-it

Policia turke n nj aksion n shkall t gjer ka arrestuar 143 t dyshuar si milic terrorist t “Shtetit Islamik” (IS). Disa t dyshuar akuzohen pr prgatitje sulmeve n “ditn e republiks”, njofton agjencia shtetrore e lajmeve Anadolu. T dieln (29.19)n mbar vendin u kremtua 94 vjetor

10 të vërteta dhe mite nga jeta private e diktatorit t Kores s Veriut
  • 2017-08-05

10 të vërteta dhe mite nga jeta private e diktatorit t Kores s Veriut

sht quajtur diktatori fmij por vendimet e tij pak kujtojn pafajsin tipike t fmijris. Diktatori sht vn re n kronika pr bizneset e tij. Mizoria przihet me pandjeshmrin, saq shpesh sht e lodhshme t besohen disa lajme. Mizori, çudira dhe lajme t rreme Duke filluar nga zgjedhja e tij si lider suprem i R

No Pic available
  • 2016-11-01

Shqipëria Konsullatë në Sarajevë, derë e hapur për komunitetin shqiptar

Në një ceremoni të veçantë të organizuar në kuadër të vizitës së Ministrit Bushati në Bosnje-Hercegovinë u inaugurua hapja e Konsullatës së Përgjithshme të Nderit të Republiks së Shqipërisë në Sarajevë. Në ceremoni merrnin pjesë Ministrat Bushati dhe Crnadak, trupi diplomati

Presidenti Nishani i drejtohet Gjykates Kushtetuese per ndryshimet ne qeveri
  • 2016-02-21

Presidenti Nishani i drejtohet Gjykates Kushtetuese per ndryshimet ne qeveri

Transmetuar me 20022016 - 1903 br br Presidenti i Republikes Bujar Nishani i eshte drejtuar Gjykates Kushtetuese per mungesen e votimit ne Kuvend te shkarkimit te ministrave Shkelqim Cani dhe Arben Ahmetaj nga postet respektive te