Rezultate te kerkimit per termin: +Republikn

Total: 144
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.171Z

Kalanxhi, ambasadori i ri në SHBA, Koçi zhvendoset në OSBE

Komisioni pr Politikn e Jashtme zhvilloi dje nj seanc dgjimore me dy kandidat pr ambasador pran Misionit t OSBE-s dhe Organizatave Ndrkombtare n Vjen si dhe n Uashington rezident, Shtetet e Bashkuara t Ameriks, Republikn e Panamas dhe n Republikn Domenikane, jorezident. Sekretari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.934Z

Rritja e pagave dhe pensioneve, sot hyn në fuqi vendimi

Pensionet e ulëta 6%, ato të fshatit 10% Nj rritje pagash dhe pensionesh q ia kalon asaj t nj viti m par dhe q n asnj rast nuk do t cenoj buxhetin e shtetit, pasi qeveria ka vendosur t zhbllokoj fondin e ngrir prej 20 pr qind t do ministrie dhe t shkurtoj n masn 25 pr qind shpen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.161Z

Veprimtaria minerare, rregulla të reja me ligj

Veprimtaria minerare n vend do t zhvillohet me rregulla t reja, t cilat do t krijojn lehtsi n kt lloj aktiviteti, duke prfshir edhe lejen pr ushtrimin e saj. Projektligji i ri pr sektorin minerar ka mbledhur dje n zyrn e zvendsministrit t Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks, Neritan Alibali, drejtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Topolanek shtyn vizitn n Tiran

Vizita e Kryeministrit ek Mirek Topolanek n Tiran sht shtyr pr disa or si pasoj e motit t keq n Republikn eke. Sikundrse msohet, avioni me t cilin udhton Topolanek nuk sht nisur ende, ndrsa kreu i qeveris eke pritet t mbarrij n aeroportin Nn Tereza rreth mesdits.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.484Z

Sejdiu: Çmojmë urtësinë e mendimit të Gjykatës së Hagës

Presidenti i Kosovs Fatmir Sejdiu pak minuta pas dhnies s mendimit nga Gjykata Ndrkombtare e t Drejtave ka dal n nj konferenc pr shtyp para qytetarve t Kosovs. "Sot sht edhe nj dit e bekueme pr Republikn e Kosovs dhe t gjith qytetart e saj! Para pak astesh, Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis dha m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.978Z

Tatimet, ndëshkimi ndaj punonjësve, ndryshojnë procedurat

Me ndryshimet e bëra, zëvendësdrejtori që do të kryesojë komitetin disiplinor Qeveria shton kompetencat e ministrit t Financave pr ndshkimin e punonjsve t administrats tatimore qendrore q shkelin ligjin. Kshilli i Ministrave ka miratuar dje nj ndryshim n vendimin “Pr p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.349Z

Prifti: Ligji i ri eleminon abuzimet me lejet minerare

Ligji i ri pr sektorin minerar q po diskutohet nga grupet e interesit pritet t ket nj efekt pozitiv n eleminim e abuzimeve q jan ndeshur deri m tash me lejet pr shfrytzim minierash. Kshilli Konsultativ i Biznesit aprovon projektligjin “Pr Sektorin Minerar n Republikn e Shqipris”. I mbl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama