Rezultate te kerkimit per termin: +Republiks +Arabe

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Basha takim me Al- Orabi

Tiran(start)- Ministri i Punve t Jashtme, Lulzim Basha, gjat nj takimi me Mohamed Al- Orabi, zv/ministr i Punve t Jashtme pr shtjet Ekonomike dhe Ndrkombtare t Republiks Arabe t Egjiptit, ka shprehur dshirn q Egjipti t njoh sa m shpejt pavarsin e Kosovs. Basha e ka informuar zv/ministrin egjiptian,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.262Z

Ministri i Jashtëm i Kosovës, lobing për njohjen në Nju-Jork me vende të OKB

Nju-Jork, 19 qershor, NOA - Gjat qndrimit n Nju Jork, ku ka marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit, Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skënder Hyseni ka pasur edhe disa takime me përfaqësues të vendeve të akredituara në Organizatën e Kombeve të Bashkua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.871Z

Dshtimi i njohjeve t pritura dhe islami shqiptar

Procesi i njohjes s pavarsis s Republiks s Kosovs m shum ngjan n nj nervozizm politiko-diplomatik, q sht shkaktuar nga ngecja n njohje, sesa n nj proces t rrjedhs normale dhe ofrim t qasjeve argumentuese, pse nuk kan ndodhur dhe nuk po ndodhin njohjet e pritura. N kuadrin e njohjeve t pritura ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.392Z

Meta ndryshon ambasadorët, rikthen diplomatët me karrierë

Emërohen ambasadorët e SHBA-së, OSBE-së dhe Brukselit Ministri i Jashtm, Ilir Meta, ndryshon trupin ton diplomatik n bot, duke rikthyer n detyrn e ambasadorit diplomat me karrier t gjat n vende t ndryshme t bots. Vet kryediplomati shqiptar ka vendosur t bj ndryshime rrnjsore n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.931Z

Mbeten pezull kandidaturat e diplomatëve në SHBA dhe OSBE

Ambasadort Galanxhi dhe Koi ende nuk kan marr firmn e Presidentit t Republiks Presidenti i Republiks, Bamir Topi, ende nuk ka dekretuar emrat e ambasadorve t Shqipris n Shtetet e Bashkuara t Ameriks dhe n OSBE. Rreth dy muaj nga diskutimet e mbyllura n Komisionin Parlamentar pr Marrdhniet me Jasht,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

Liderët dhe estetika e pushtetit

Pushteti ka rregullat e tij estetike dhe stili i veshjes s krerve t shtetit shpesh tregon pr vizionin e tyre m mir se vet fjalt. Veshja sht nj gjuh simbolike, e fort dhe e drejtprdrejt. Veshja mund t t ngrej lart, por edhe mund t t rrnoj n syt e njerzve Nuk sht aspak e rastsishme q Sarkozi, Presiden

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

Parat e pista dhe qeveria

Parat e pista dhe pastrimi i parave t zeza,jan pjes e krimit t organizuar, me t cilat njerzimi u prball n fillimet e rrugs s shekullit t 21. Pasqyra e parave t pista sht komjuterizimin, ndrsa babai i tyre sht globalizmi. Ky lloj kriminaliteti po krcnon seriozisht sistemin politik dhe ekonomik t t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama