Rezultate te kerkimit per termin: +Republika

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.140Z

Republika e Lazaratit

Republika Kasmahu, protagoniste në Big Brother 2 është angazhuar më së fundi në politikë. Ajo është përzgjedhur si kryetare e degës së legalistëve në Lazarat. Republika është shprehur se ndihet mirë me angazhimin e përzgjedhur dhe se, do të përdorë popullaritetin e f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.439Z

Republika antipresidenciale

Nga Ndriçim Kulla* Në botë, në vendet ku forma e regjimit është republikë, për nga lloji i republikës, ka republika presidenciale, gjysmëpresidenciale dhe parlamentare, por nuk ka në asnjë vend të botës republikë antipresidenciale. Një "republikë" e tillë e paligjshme që i mbiven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.355Z

Thaçi: Republika është forcuar

Zëvendëskryeministri i Kosovës, një herësh edhe ministër i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi ka thënë se marrëveshjet e nënshkruara sot, shënojnë progres. Sipas tij, kjo marrëveshje është një investim në të ardhmen evropiane të fëmijëve tanë dhe se Republika është forcuar. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.209Z

Republika e telefonave të prishur

Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka ironizuar situatën politike në vend, që sipas tij është kthyer në një krizë telefonash. Duke iu referuar deklaratave të krerëve të vendit, si presidentit Bujar Nishani, kryeministrit Edi Rama, kreut të Kuvendit Ilir Meta dhe kreut të PD-së Lulzim Basha,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.589Z

Republika Domenikane njeh pavarësinë e Kosovës

Republika Domenikane ka njohur pavarësinë e Kosovës. Nëpërmjet një letre dërguar ministrisë së Jashtëm të Kosovës, Republika Domenikane ka njoftuar njohjen e pavarëisë së Kosovës. Në letër thuhet: "Qeveria e Republikës Dominikane, në bazë të autoritetit kushtetues dhe në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.434Z

Republika e Malavit njeh Kosovën

PRISHTINE- Republika e Malavit bëhet shteti i 64-të që njeh shtetin e të Kosovës, sit ë pavarur e sovran. Lajmin e ka konfirmuar ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës. Në njoftimin e kësaj ministrie thuhet se ministri Skënder Hyseni është njoftuar përmes një note verbale.“M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.787Z

Dritëro Agolli: Kosova, Republika përtej Drinit

Me rastin e 85 vjetorit të lindjes, shkrimtari i madh, Dritëro Agolli u dekorua nga presidenti i Kosovës Hashim Thaci, me madaljen “Urdhri i Pavarësisë”. Kreu i shtetit të Kosovës, e konsideroi shkrimtarin frymëzim për atë se çfarë ai ka përcjellë përmes letrave. Thaçi: J

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama