Rezultate te kerkimit per termin: +Republikanve

Total: 17
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.867Z

Republikant srish n qeveri

Brenda 16 ditve, kryeministri Sali Berisha duhet t vendos se cilin post ministror do tiu jap republikanve, deri m tani t mbetur pa nj post t till, pas dorheqjes s kryetarit t PR Fatmir Mediu. Kreu i asambles republikane, Sabri Godo, deklaroi se gjithka pritet pas kthimit t Berishs nga Franca. Por gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

Ndoka: Rishikim bashkpunimi me PD

Bashkpunimi i demokristianve t Nard Ndoks me domokratt e Berishs duket se i ka mbetur tashm Shtatorit. Kjo u vu re n fjaln e Ndoks n mbledhjen e Kshillit Kombtar t nj dit m par, ku demokristiant u mblodhn pr her t par pas humbjes s postit ministror. Zoti Ndoka akuzoi kryeministrin Berisha se rinisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.876Z

Mediu: Kthyem besimin tek ligji

Kryetari i Partis Republikane, Fatmir Mediu gjat nj takimi n Shkodr, deklaroi se gjat tre viteve n pushtet, e djathta ka kthyer besimin e popullit tek dominimi i ligjit dhe reformave. Krye i republikanve shtoi se partia q drejton sht pjes e ktij suksesi. Ai vlersoi rolin e madh q luan struktura

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

Godo: PR krkon angazhim m t madh t koalicionit

Partia Republikane po zhvillon Kongresin e saj teksa situata n koalicionin qeveriss ka pasur vazhdimisht ulje-ngritjet e saj. N fjaln e eljes s ktij Kongresi, Presidenti i nderit i Asambles s Partis Republikane, Sabri Godo, ka vn theksin tek funksionimi i koalicionit qeveriss. Ai ka deklaruar se jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.499Z

Mediu në Fushë-Krujë: Rama, lobim kundër vizave

Ministri i Mjedisit dhe njhersh kryetari i Partis Republikane, Fatmir Mediu, akuzoi kreun socialist Edi Rama se ka lobuar n Bruksel kundr liberalizimit t vizave dhe integrimit t Shqipris. Duke folur nga Fush-Kruja ku hapi edhe fushatn pr zgjedhjet e pushtetit vendor, Mediu e ka c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Republikant rebelohen kundr Obams

Ligjvns konservator republikan do t udhtojn pr n Kopenhag, pr t marr pjes n Konferencn e OKB-s pr ndryshime klimatike, pr t punuar kundr politiks klimatike t presidentit amerikan, Barack Obama. Udhheqsi i delegacionit t republikanve, James Sensenbrenner, theksoi se SHBA-ja duhet t prmbahet nga prem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.568Z

SHBA, reforma në shëndetësi merr jetë

Barack Obama ka arritur triumfin e par personal q pas uljes n kolltukun e Shtpis s Bardhe, pasi reforma n shndetsi sht miratuar nga Dhoma e Prfaqsuesve. Nprmjet nj votimi q do t hyj n analet e historis s politiks, teksti i Senatit mori mbshtetjen e 219 deputetve dhe u kundrshtua nga 212

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama