Rezultate te kerkimit per termin: +Republikan

Total: 6515
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.641Z

PR: Dhunohet kreu republikan i Kolonjës

Partia Republikane ka denoncuar se kreu i kësaj partie në Kolonjë, Olti Nazarko është dhunuar. Sipas Partisë Republikane ngjarja ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, gjatë një takimi elektoral në fshatin Mollas. Kreu i PR në Kolonjë Olti Nazarko ka marrë disa plagë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.939Z

Lesi kërcënohet nga kandidati republikan në Kamëz

Nikollë Lesi, kandidat për deputet në Qarkun e Tiranës dhe kreu i LDK-së (pjesë e Aleancës për Punësim, Mirëqenie dhe Integrim), kërcënohet me jetë nga kandidati për deputet i Partisë Republikane në Kamzë, ku është përqendruar beteja e Lesit. Lesi e ka nxjerrë k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.078Z

SHBA: Obama akuzon republikanët

 Mbyllja e pjesshme e qeverisë së Shteteve të Bashkuara ka hyrë sot në ditën e dytë. Shtëpia e Bardhë tha se presidenti Barack Obama do të vejë veto në çdo legjislacion “pjesë-pjesë”, që do ta rip&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.864Z

Kandidati republikan Rick Santorum largohet nga gara presidenciale

Kandidati presidencial republikan Rick Santorum njoftoi se po e pezullon fushaten.Santorum e beri njoftimin te marten ne Gettysburg te Pensilvanise vetem nje dite pasi vajza e tij Bella doli nga spitali ku ajo kaloi tre dite dhe ku u mjekua nga nje semundje e rralle gjenetike e quajtur Trisomy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.998Z

Pronat, PD bllokon nismat e republikan

• Partia Demokratike bllokon dy nismat e republikan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.680Z

Presidenti Obama përballë Kongresit republikan

Kongresi i ri amerikan, tërësisht i udhëhequr nga republikanët, do të thotë fjalën e vet përsa i përket problemeve botërore dhe reagimit amerikan sapo të mblidhet javën që vjen. Siç na njeh materiali në vazhdim, konfliktet nga Ukraina e deri në Lindjen e Mesme janë në mendjet e li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.708Z

Mekein: Unë, kandidati republikan për president

Senatori republikan, Xhon Mekein pranon kandidimin për në Shtëpinë e Bardhë SHBA- Senatori republikan, Xhon Mekein do të pranojë zyrtarisht emërimin e Partisë Republikane për kandidatin presidencial, në ditën e fundit të Kuvendit të republikanëve në Seint Pol të Minesotës. Zoti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama