Rezultate te kerkimit per termin: +Republiken

Total: 2137
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.162Z

San Marino njohu Republiken e Kosoves

San Marino ka njohur Republiken me te re te Ballkanit, Kosoven. Kete e ka bere te ditur dje, televizioni i ketij shteti SanMarinoTV. Ne kete menyre, arrin ne 40 numri i shteteve qe kane njohur deri tani Kosoven, zyrtarisht.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.789Z

Kolera shkakton frike ne Republiken Domenikane

Virusi ka vrare me shume se 1100 persona ne shtetin fqinj te Haitit dhe ka infektuar me shume se 18 mije te tjere.Zyrtaret domenikane thane se eshte ekzaminuar rasti i pare me kete semundje ne vend nje 32-vjecar nga Haiti i cili u kthye te premten ne Republiken Domenikane pas nje vizite ne vendlindj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.623Z

Siera Leone njeh Republiken e Kosoves

Siera Leone, e ka njohur Republiken e Kosoves, duke e ngritur keshtu ne 43 numrin e shteteve qe pranojne realitetin e ri, perkatesisht sovranitetin e shtetit me te ri ne bote. Nderkohe qe ne Gjermani, shumica e deputeteve ne Bundestagun kane votuar per vazhdimin e mandatit te trupave gjermane ne kua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.812Z

Negociatat krijojne Republiken Serbe ne Kosove

Prishtine 12 mars NOA 8211 Levizja Vetevendosje permes nje aksioni simbolik ka kundershtuar sot serish dialogun ndermjet Prishtines dhe Beogradit. Drejtuesit e kesaj Levizje thane sot se keto negociata jane te demshme per Kosoven por jo per Serbine. Sipas tyre Serbia do te shfrytezoje keto bisedime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.400Z

Arrihet marreveshja e armepushimit ne Republiken e Afrikes Qendrore

0 brbr brbrPalet nderluftuese ne Republiken e Afrikes Qendrore kane nenshkruar merrveshjen e armepushimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.288Z

"SHBA-te mbeshtesin Republiken e Kosoves"

PRISHTINE - Zevendesja e Ndihmes Sekretarit Amerikan te Shtetit, Rosemary Di Carlo, gjate nje vizite ne Prishtine, tha se Shtetet e Bashkuara do te vazhdojne te jene te perkushtuara per ta ndihmuar Republiken e Kosoves dhe zhvillimin e saj te pergjithshem. Ne nje komunikate te kabinetit te Presiden

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.129Z

Vendimi, Shqiperia trupa paqeruajtese edhe ne Republiken afrikane te Çadit

Pas Irakut dhe Afganistanit, Shqiperia do te kete perfaqesine e saj ushtarake edhe ne Afrike. Vendimi u mor dje ne mbledhjen e radhes te Keshillit te Ministrave, ku kryeministri veçoi vendimin per miratimin ne parim te Marreveshjes ndermjet Republikes se Shqiperise dhe BE-se per pjesema

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama