Rezultate te kerkimit per termin: +Republiken

Meta: total 1000 / total_found 2120 / time 0.001 / keyword[0] republiken / docs[0] 2120 / hits[0] 2754 /
No Pic available
  • 2017-05-29

Akuzat e forta të Topallit: Basha zhbëri PD-në. Përdori logon si biznes privat

Deputetja demokrate dhe ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka thyer heshtjen, duke reaguar ashpër pas përjashtimit të saj nga listat e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 qershorit. Përmes një deklarate për mediat, Topalli thotë se prej 26 majit, edhe zyrtarisht, kjo nuk e

No Pic available
  • 2017-05-29

Konsulli shqiptar në Munih: Marrëveshje Shqipëri-Kosovë për gjuhën shqipe

Arten Hanku, Konsull i përgjithshëm i Republikës se Shqipërisë në Munih thotë se do të ketë një marrëveshje bilaterale midis Shqipërisë dhe Kosovës për të zhvilluar sa më shumë programet e gjuhës shqipe në Landin e Baravisë dhe lande të tjera të Gjermanisë. Intervista e plot

No Pic available
  • 2017-05-27

Patozi: Finalizim i një procesi te pandalshem degradimi

Astrit Patozi komenton mos perfshirjen e tij në listat e PD-e . ASGJE S’KA NDODHUR NE NJE DITE, GJITHCKA ESHTE SI ME PARE Kisha shume kohe qe e ndaja me miqte e mi nje lloj neverie per katandisjen dramatike te ambjentit politik ne Shqiperi, pa guxuar asnjehere te mendoja qe edhe une vete te m

No Pic available
  • 2017-05-27

Patozi: Finalizim i një procesi degradimi. Rama më paralajmëroi

Përmes një artikulli të gjatë Astrit Patozi shpreh keqardhjen për mënyrën se si është katandisur sipas tij ambjenti politikë në vend. Në lidhje me përjashtimin nga lista pas kontributit të tij të gjatë në PD, Patozi thotë se asgjë nuk është rastësi, paralajmërimin për këtë

No Pic available
  • 2017-05-24

LSI dhe PDIU do dalin në opozitë, reagon deputeti demokrat: Jam keqkuptuar

Deputeti demokrat Edmond Spaho, ka publikuar një sqarim ne lidhje me lajmet e publikuara ne media referuar deklaratës se tij sot nga Elbasani, ku tha se LSI dhe PDIU do të jenë në opozitë pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Reagimi i Spahos: Po qarkullon nje lajm sipas te cilit ne aktivin e PD ne

Sot protesta e opozitës, qytetarët nisen nga rrethet
  • 2017-05-13

Sot protesta e opozitës, qytetarët nisen nga rrethet

Ashtu siç ka paralajmëruar opozita do të zhvillojë sot një protestë në bulevardin dëshmorët e Kombit në Tiranë. Protesta pritet të nisë në orën 12:00 dhe zhvillohet pas 84 ditë qëndresë në çadrën e lirisë. Protesta e sotme (13 maj) është cilësuar nga opozita si dita kur do t

Në 12:00 nis protesta e opozitës. Blindohet Tirana
  • 2017-05-13

Në 12:00 nis protesta e opozitës. Blindohet Tirana

Kanë nisur të vijnë nga qytetet e ndryshme qytetarët të cilët do i bashkohen protestës së opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë para kryeministrisë.  Protesta pritet të nisë në orën 12:00 dhe zhvillohet pas 84 ditë qëndresë në çadrën e vendos