Rezultate te kerkimit per termin: +Republikes +Bujar +Nishani

Meta: total 1000 / total_found 1165 / time 0.002 / keyword[0] republikes / docs[0] 11836 / hits[0] 19351 / keyword[1] bujar / docs[1] 24254 / hits[1] 34575 / keyword[2] nishani / docs[2] 18638 / hits[2] 49576 /
No Pic available
  • 2017-07-24

Ceremonia e betimit të Metës si President, kë ka zgjedhur ta shoqërojë në vend të Monikës

Nesër në orën 18:00 pritet të zhvillohet në Kuvendin e Shqipërisë seanca e jashtëzakonshme e ceremonisë zyrtarë të betimit të Presidentit të ri të Republikes, Ilir Meta. Fill pas saj, e konkretisht rreth orës 19:00, Meta pritet të drejtohet në selinë e Presidencës për të

Detajet e betimit të Presidentit, Meta do të shoqërohet nga vajza
  • 2017-07-23

Detajet e betimit të Presidentit, Meta do të shoqërohet nga vajza

Kur mbeten edhe pak orë nga nisja e ceremonisë zyrtare të betimit të Presidentit të ri të Republikes, gjithçka është pothuajse gati. Salla e Kuvendit, sheshi përpara saj, por dhe rruga e cila ishte me pllaka të dëmtuara është rikonstruktuar nga një prej ndërmarrjeve të Bashkisë së

No Pic available
  • 2017-07-05

Në 24 korrik ora 18:00 seanca për betimin e Ilir Metës President

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme në datën 24 korrik në orën 18:00 me rend dite betimin e Presidentit të ri të Republikës. Njoftimi është bërë publik në faqen zyrtare të Kuvendit. “Bazuar në urdhrin nr. 44, datë 3.7.2017 të Kryetarit t

No Pic available
  • 2017-05-03

Negociatat, Rama e Basha takohen sot në Presidencë

Do të mbahet sot në orën 10:00 takimi mes kryeministrit Rama dhe kryetarit te PD-se me ftesë të presidentit Nishani.  “Me ftese te Presidentit te Republikes neser diten e merkure ne oren 10:00 do te zhvillohet ne Institucionin e Presidentit te Republikes takimi midis Kryeministrit te

Rama dhe Basha tek Nishani, shoqërohen nga Ruçi e Paloka
  • 2017-05-03

Rama dhe Basha tek Nishani, shoqërohen nga Ruçi e Paloka

Në Presidencë prite të nisë takimi mes kryeministrit Rama dhe kryetarit te PD-se me ftesë të presidentit Nishani. I pari në Presidencë ka mbërritur kryeministri Rama i shoqëruar nga kreu i grupit parlamentar Gramoz Ruçi dhe Sekretari i ri i Përgjithshëm i Kryeministrisë Ëngjëll Agaç

Rama-Basha takim tek Nishani, shoqërohen nga Ruçi e Paloka
  • 2017-05-03

Rama-Basha takim tek Nishani, shoqërohen nga Ruçi e Paloka

Në Presidencë po zhvillohet takimi mes kryeministrit dhe kryetarit te PD-se me ftesë të presidentit Nishani. Në tryezën e Kreut te Shtetit marrin pjesë Rama dhe Basha, të shoqëruar nga krerët e grupeve parlamentare Ruçi e Paloka. Diskutimet nën monitorimin e Presidentit Nishani nuk prite

Prej 2 orësh vijon tryeza e Presidentit. Rama-Basha shoqërohen nga Ruçi e Paloka
  • 2017-05-03

Prej 2 orësh vijon tryeza e Presidentit. Rama-Basha shoqërohen nga Ruçi e Paloka

Prej gati dy orësh vijon takimi në Presidencë mes kryeministrit dhe kryetarit te PD-se me ftesë të presidentit Nishani. Në tryezën e Kreut te Shtetit janë ulur kryeministri Edi Rama dhe kryetari i PD-se Lulzim Basha, të shoqëruar nga krerët e grupeve parlamentare Gramoz  Ruçi e