Rezultate te kerkimit per termin: +Republikes +Ende

Total: 1837
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.014Z

Deklarate per mediat e Keshilltarit Juridik te Presidentit te Republikes Spiro Peci.

21 shtator 2010 Presidenti i Republikes deshiron te informoje opinonin publik edhe njehere se gjate gjithe procesit te emerimit te anetareve te Gjykates Kushtetuese ka zbatuar ne menyre rigoroze kerkesat e Kushtetues se Republikes. Ne baze te nenit 125 pika 4 Kryetari i Gjykates Kushtetuese emerohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.595Z

Topi: Drejtesia, ende probleme

Presidenti i Republikes Bamir Topi gjate nje fjalimi ne 10-vjetorin e Shkolles se Magjistratures deklaroi se drejtesia ne Shqiperi ka ende probleme. Edhe pse vleresoi se jane bere hapa perpara, presidenti theksoi se gjyqtaret duhet te ngjallin besim te drejtesia, nderkohe qe pavaresia e g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.934Z

Nishani Reforma ne drejtesi ende ne ngerc

0 brbr SSSAbrASS brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani tha sot se me reformen ne drejtesi nuk po avancohet dhe se procesi eshte ende ne ngercbrbr brbrGjate konferences se hapjes se projektit 8216EURALIUS IV8217 te financuar nga Bashki Europian me teme Konsolidimi i sistemit te drejtesise ne Shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.942Z

Ngazellimi legjitim Nga Bujar Nishani, President i Republikes

Ne jetojme ne epoken e teknologjise se informacionit dhe arritjeve te medha shkencore ne te gjitha fushat, ndersa festojme 100 vjetorin e krijimit te shtetit te pare Shqiptar. Ne Shqiptaret kemi luftuar pa reshtur kunder pushtuesve shekullore per gjuhen dhe arsimin kombetar dhe e kemi fituar me sakr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.740Z

Frattini Ende asnje vendim per Sakhinene

Pas apelit te djalit te Sakinese gruas iraniane qe eshte denuar me ekzekutim me gure Ministri i Jashtem italian Franco Frattini deklaroi se mbi te nuk eshte marre ende asnje vendim prej autoriteteve te republikes islamike iraniane. Mbi Sakineh nuk eshte marre ende asnje vendim. Kemi bere hapa pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.218Z

14 gezhoja brenda Kryeministrise ende pa qites

TIRAN - Efektivet e Gardes se Republikes kane pasur me vete me 21 janar arme te tjera jashte armatimit zyrtar. Behet fjale per te pakten disa pistoleta te cilat jane perdorur ne demonstraten e opozites dhe qe nuk rezultojne te jene te regjistruara si armatim i Gardes. Ky dyshim eshte ngritur nga pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.474Z

Arritjet dhe sfidat e shtetit te Kosoves Nga Hashim Thaci, Kryeminister i Republikes se Kosoves

Po e filloj kete prezantimi timin duke e falenderuar fillimisht Institutin Amerikan per Paqe, dhe ne menyre te vecante z. Daniel Server, per mundesine qe t’i adresohem kesaj audience te respektuar. E ardhmja e Kosoves dhe e shteteve tjera te Ballkanit Perendimor eshte dhe duhet te jete integrimi n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama