Rezultate te kerkimit per termin: +Republikes

Meta: total 1000 / total_found 11836 / time 0.005 / keyword[0] republikes / docs[0] 11836 / hits[0] 19351 /
Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një puç kushtetues futjen e ushtrisë në Rinas. Berisha ka lëshuar edhe një sërë akuzash të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka. Duke iu referuar Kushtetutës, ish-kryeministri thekson se vendimi

Ushtria në Rinas, Mediu: E papranueshme! FA po shndërrohen në instrumente politikë
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas, Mediu: E papranueshme! FA po shndërrohen në instrumente politikë

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu kundërshton vendimin e Ministres së Mbrojtjes që ushtria të vendoset në territorin e aeroportit të Rinasit. Në një status në Facebook, Mediu teksa citon Kushtetutën thotë se është e papranueshme që FA të shndërrohen në instrumente të urdhrave

Epoka Lleshaj pa policë në kryqëzime, nis me 125 gjoba (VIDEO)
  • 2018-12-17

Epoka Lleshaj pa policë në kryqëzime, nis me 125 gjoba (VIDEO)

Policia Rrugore e Tiranës pas urdhrit të ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reduktuar ndjeshëm efektivët e vendosur me shërbim fiks, për menaxhimin dhe rregullimin e trafikut, nëpër kryqëzime që janë të pajisur me semafor. Me reduktimin e prezencës fizike të dukshme, janë s

Epoka Lleshaj pa policë në kryqëzime nis me 125 gjoba (VIDEO)
  • 2018-12-16

Epoka Lleshaj pa policë në kryqëzime nis me 125 gjoba (VIDEO)

Policia Rrugore e Tiranës pas urdhrit të ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reduktuar ndjeshëm efektivët e vendosur me shërbim fiks, për menaxhimin dhe rregullimin e trafikut, nëpër kryqëzime që janë të pajisur me semafor. Me reduktimin e prezencës fizike të dukshme, janë s

Një Grand Gala për kompozitorin e dashurisë Agim Krajka
  • 2018-12-07

Një Grand Gala për kompozitorin e dashurisë Agim Krajka

Teatri Kombëtar i Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor shfaq në 7 dhe 8 dhjetor, ora 19:00 në arTurbina – Grand Gala Të gjithë e duan Agim Krajkën. Gjatë këtij viti ka pasur  performanca të shumta me rastin e 60-të vjetorin e Ansamblit Popullor të Këngëve dhe Valleve, që mbyll

Policja niset në Turqi, biseda e Lleshajt me nënën e saj (Video)
  • 2018-11-24

Policja niset në Turqi, biseda e Lleshajt me nënën e saj (Video)

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video në faqen e tij në “Facebook”, ku tregon takimin e shkurtër mes ministrit të Brendshëm dhe nënës së Ina Nukës, para se efektivja të nisej për mjekim të specializuar në Turqi. Bëhu e fortë sepse ajo na ka bërë neve të gjithëve

Nuk hyni në BE me gjak, Shqipëria shpall non grata eurodeputeten qipriote
  • 2018-11-10

Nuk hyni në BE me gjak, Shqipëria shpall non grata eurodeputeten qipriote

Ministria e Jashtme e Shqipërisë, nëpërmjet një deklarata zyrtare ka shpallur non grata eurodeputeten qipriote, Eleni Theocarus. Ajo sulmoi kryeministrin Edi Rama dhe paralajmëroi se do të shtrojë çështjen Kacifas në PE. Ne bashkeveprim nderinstitucional dhe pas vleresimit te kryer nga