Rezultate te kerkimit per termin: +Republiks +Bamir +Topi

Total: 187
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

Topi uron studentt

Presidenti i Republiks Bamir Topi, duke uruar studentt pr vitin e ri akademik 2008-2009, deklaroi se arsimi i lart ka nevoj pr reformim, dhe sipas tij kjo arrihet duke krijuar ligje t reja, duke marr edhe mendimin e grupeve t interesit. Topi tha se qeveria duhet t bashkpunoj me universitetet, pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Bamir Topi: Dialogu pa fund dhe pa zgjidhje, jo racional

Presidenti i Republiks paralajmron partit: T’i hapin rrug integrimit Presidenti Bamir Topi krkoi rinisjen e dialogut politik pr gjetjen e kompromisit t prbashkt mes dy partive kryesore. Kreu i shtetit, krahas porosive q dha pr diplomatt shqiptar n Konferencn e Ambasadorve, prcolli dje edhe lek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.706Z

Topi firmos 5 dekrete të qeverisë

Presidenti Bamir Topi hodhi dje firmn mbi dekretin e gjeneral brigade Vladimir Qirjazi, i cili emrohet zvendskomandant i Komands s Doktrinave dhe Strvitjes. Po dje, Topi e liroi at nga detyra e zvendskomandantit t Komands s Forcs s Bashkuar. Gjat dits s djeshme, Presidenti Topi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Butrinti, Topi ngushllon familjart

Tiran (Start)- Presidenti i Republiks Bamir Topi u ka shprehur sot ngushllimet familjarve q humbn t afrmit e tyre n tragjedin e 19 janarit n Butrint. N telegramin e ngushllimit, Presidenti Topi u shpreh familjarve t viktimave ngushllimet m t sinqerta pr humbjen e papritur t t dashurve t tyre. M l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.785Z

Qeveria ndryshon emërtesat e ministrive, Topi i dekreton

Topi i heq Olldashit një pjesë të ministrisë, ia kalon Pollos Nj vendim i para disa ditve i Kryeministrit Sali Berisha dhe m pas firma e djeshme e Presidentit t Republiks, Bamir Topi, i heqin ministrit Sokol Olldashi nj pjes t ktij dikasteri dhe ia shtojn Genc Pollos. Kreu i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.064Z

Topi aktivitet pr fmijt

Tiran (start)-Jan elur sot Lojrat Olimpike Speciale pr fmijt me aftsi t kufizuara. N ceremoni ishte i pranishm edhe presidenti i Republiks Bamir Topi, dhe Zonja e Par Teuta Topi. Presidenti Topi, i dorzoi simbolikisht prfaqsuesit t ekipit t fmijve flakn olimpike, u shprehu atyre urimet m t ngrohta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.957Z

Topi: Shqipëria, lidhje shpirtërore historike me Italinë

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, i drgoi dje nj mesazh ngushllimi Presidentit t Republiks s Italis, Giorgio Napolitano, pr ndarjen nga jeta t sih-Presidentit italian, Francesco Cossiga. N mesazh Topi shkruan: “Ndarja nga jeta e Presidentit Cossiga sht nj humbje pr familj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama