Rezultate te kerkimit per termin: +Reshjet

Meta: total 1000 / total_found 8053 / time 0.003 / keyword[0] reshjet / docs[0] 8053 / hits[0] 12878 /
Çmendet moti në Tiranë, rrugët zbardhen nga breshëri (Foto)
  • 2019-04-11

Çmendet moti në Tiranë, rrugët zbardhen nga breshëri (Foto)

Reshjet e shiut që shoqëruan pothuajse gjithë këtë të enjte ia kanë lënë vendin në orët e vona të pasdites breshërit. #td_uid_2_5caf8f2142cd2 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-

Reshjet e dendura, përmbytet qyteti i Vlorës (Foto)
  • 2019-04-10

Reshjet e dendura, përmbytet qyteti i Vlorës (Foto)

Ditët e fundit vendi ynë është përfshirë nga reshje të dendura shiu. Raportohet se për shkak të reshjeve janë përmbytur disa lagje në Vlorë. Lagjja 28 Nëntori, lagjja Pavarësia, Skelë dhe disa akse rrugore janë nën ujë. Ndërkohë që punonjësit e ndërmarrjes së mirëmbajtjes

Erdhën plakat e prillit me shi, harrojini ditët me diell deri më
  • 2019-04-08

Erdhën plakat e prillit me shi, harrojini ditët me diell deri më

Rikthehet dimri në mes të pranverës, në një fenomen që përsëritet thuajse çdo vit në Shqipëri. Pas ditëve të nxehta me diell, parashikohet që në këtë fillimjave, i gjithë vendi të goditet nga moti i ftohtë. Rrebeshe shiu do të ketë në pjesën më të madhe të territorit, ndë

Çmendet moti! Nga vera në dimër për 24 orë, borë në Korçë (FOTO)
  • 2019-03-28

Çmendet moti! Nga vera në dimër për 24 orë, borë në Korçë (FOTO)

#td_uid_1_5c9d251d1ac32 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/bore-Korce-1-80x60.jpeg) 0 0 no-repeat; } #td_ui

Rikthehet dimri, ja çfarë parashikohet për muajin mars
  • 2019-03-08

Rikthehet dimri, ja çfarë parashikohet për muajin mars

Këto ditë të ngrohta që sapo kaluam na bënë të mendojmë se pranvera trokiti në vendin tonë. Mirëpo, situata është komplet ndryshe. Sipas Meteoalb, dimri rikthehet sërish, pasi duke nisur që nga kjo fundjavë do të fillojnë reshjet e shiut. Gjithashtu nuk do të mungojnë reshjet e

No Pic available
  • 2019-02-24

Moti/ Gjatë natës -11°C, ja sa do të vijojë ulja e temperaturave

Pranvera që erdhi në mes të shkurtit u pasua ditën e djeshme nga temperatura të acarta që na rikthyen ethet e një dimri të gjatë. Për ata që janë kurioz të dinë ecurinë e motit në vazhdim, Meteoalb ka bërë me dije se temperaturat e ulta  do të vijojnë edhe ditën e sotme. Ndërk

Ulja e temperaturave, borë në Durrës dhe qytete të tjera
  • 2019-02-23

Ulja e temperaturave, borë në Durrës dhe qytete të tjera

Dita  e sotme ka filluar me temperatura të ulëta dhe erë të fortë, ndërsa dëbora ka nisur të zbardhë qytetin bregdetar të Durrësit. Dëborë po bie edhe në disa qarqe të tjera të vendit. Mësohet se reshje të shumta dëbore ka pasur në veri të Shqipërisë si në Dibër, kryesisht