Rezultate te kerkimit per termin: +Residency

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] residency / docs[0] 7 / hits[0] 10 /
No Pic available
  • 2017-06-03

Erjona Kakeli, nën Burkën e Medeas

Ajo do të jetë Medea. Gruaja që Andreas Flourakis e rimori nga antikiteti për ti dhënë një tjetër jetë në monodramën Burka e Medeas. Një grua që përmes historisë së saj, mbart mesazhe të rëndësishme për kohën që po kalojmë. Pas suksesit në Equus, aktorja Erjona Kakeli vjen si

Në këtë vend mund të bëheni rezident i BE-së për 100
  • 2016-09-17

Në këtë vend mund të bëheni rezident i BE-së për 100

Estonia ka nisur programin e­-residency, që lejon të huajt që të kenë si bazë për bizneset dhe financat e tyre këtë vend, përmes një aplikimi online që zgjat vetëm disa minuta për tu plotësuar. Skema ka rritur popullsinë e vendit të vogël të BE­së si dhe u ofron investitorëve

Hapet konkursi për Artistët e së nesërmes
  • 2016-05-12

Hapet konkursi për Artistët e së nesërmes

Stacion - Qendra për Art Bashkëkohor në Prishtinë ka hapur konkursin për çmimin "Artistët e së nesërmes 2016" duke ftuar kështu artistët e rinj të Kosovës deri në moshën 35 vjeçare, të aplikojnë. Ky çmim i rëndësishëm organizohet në bashkëpunim me Residency Unlimited (RU) n

Disa orë për rezidencat artistike
  • 2016-03-17

Disa orë për rezidencat artistike

Nathalie Anglès, Ondrej Stupal dhe Filip Jovanovski, në një diskutim mbi artin në Tulla Center Foto ilustruese Nathalie Anglès, Ondrej Stupal dhe Filip Jovanovski tre emra të njohur në fushën e artit bashkëkohor do të jenë sot në Tulla në një diskutim mbi rezidencat artistike nën mode

Rivihet Koncert 368243 ne rolin e sopranos nje transvestit
  • 2014-09-03

Rivihet Koncert 368243 ne rolin e sopranos nje transvestit

e Merkure 3 Shtator 20140820 am p classwp-caption-text Nga videoja e grupit kosovar HaveitSSSAbrASSDy femra te veshura alla franga te shkolluara jashte ne vitet 30 marrin rrugen drejt Lushnjes Balta nuk u shkon takave te tyre dhe gjithaq dhe mentaliteti i myzeqareve qe vec c

No Pic available
  • 2013-04-19

Raporti i plote i DASH ne Anglisht

The Republic of Albania is a parliamentary democracy. The constitution vests legislative authority in the unicameral parliament (Assembly), which elects both the prime minister and the president. The prime minister heads the government, while the president has limited executive power. In 2009 the co

Fakulteti i Mjekësisë në sfidat e së ardhmes
  • 2012-02-03

Fakulteti i Mjekësisë në sfidat e së ardhmes

GENC SULÇEBE Zgjedhjet aktuale të autoriteteve dhe forumeve drejtuese në institucionet e arsimit të lartë përbëjnë dhe një moment refleksioni për reformimin dhe zhvillimin e këtyre institucioneve. Fakulteti i Mjekësisë i Universitetit të Tiranës është ndër institucionet më të rë