Rezultate te kerkimit per termin: +Respekt

Meta: total 1000 / total_found 17273 / time 0.008 / keyword[0] respekt / docs[0] 17273 / hits[0] 20326 /
KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!
  • 2019-04-10

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!

Nga Ilir ÇUMANI (Kujtesë në prag të zgjedhjeve të 30 qershorit) Që politika shqiptare e ka katandisur Shqipërinë në një skenë tragjikomike ku e gjithë dynjaja, brenda dhe jashtë, shqyejnë sytë e shkulin brinjët nga e qeshura, kjo tashmë nuk përbën më asnjë risi, asnjë lajm! E d

Rama: Koncesionari kinez dështoi, Rinasi në duar të shtetit!
  • 2019-04-10

Rama: Koncesionari kinez dështoi, Rinasi në duar të shtetit!

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se kompania kineze që bleu aeroportin nga e mëparshmja, dështoi po njësoj në garantimin e sigurisë. Shefi i qeverisë në një postim në Twitter thotë se shteti shqiptar s’do pranojë asnjë justifikim nga kompania, po do marrë kontrollin e perimetri

A janë amerikanët pas Rudina Hajdarit? Ja e vërteta!
  • 2019-04-09

A janë amerikanët pas Rudina Hajdarit? Ja e vërteta!

Rudina Hajdarit, deputetes së Partisë Demokratike që refuzoi të linte mandatet bashkë me pjesën tjetër të kolegëve të saj në respekt të vendimit ekstrem politik të ndërmarrë nga kryetari Basha, iu bë një profil i pazakontë, tipik i një politikaneje rebele ndaj drejtuesve, në stu

I gjithë shteti në këmbë, për të manipuluar aksidentin e Mira Kazhanit
  • 2019-04-08

I gjithë shteti në këmbë, për të manipuluar aksidentin e Mira Kazhanit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas aksidentit të gazetares Mira Kazhani. Berisha, duke iu referuar qytetarit dixhital, shkruan se shteti është angazhuar për të fshehur dhe manipuluar këtë ngjarje tragjike. Berisha jep detaje edhe në lidhje me gjendjen shëndetësorë të të riut

Elvis Naçi kandidat për kryetar Bashkie në Tiranë? Imami zbulon të vërtetën: Do u shërbej shqiptarëve!
  • 2019-03-29

Elvis Naçi kandidat për kryetar Bashkie në Tiranë? Imami zbulon të vërtetën: Do u shërbej shqiptarëve!

Imami i njohur, Elvis Naçi ka hedhur poshtë pretendimet e ngritura në disa media online në lidhje me kandidimin e tij si kryetar Bashkie në Tiranë. Naçi deklaroi live në emisionin Shqiptarët për shqiptarët në News 24 se asnjëherë nuk ka menduar të merret me politikë dhe kurrë nuk d

Armë për Arabinë Saudite? Gjermania në dilemë
  • 2019-03-28

Armë për Arabinë Saudite? Gjermania në dilemë

Qeveria gjermane duhet të marrë vendim deri në fund të javës, nëse do të furnizojë sërish me armë Arabinë Saudite. Parisi dhe Londra bëjnë presion. Por qeveria gjermane ngurron. Çdo gjë shkon mirë midis Gjermanisë dhe Francës. Të paktën ministri i Jashtëm Heiko Maas (SPD), u mu

No Pic available
  • 2019-03-27

U denoncua se kërkoi respekt, vetëvritet mësuesi

Në shkollat e Francës është mbajtur një minute heshtje, në nder të një mësuesi që nuk kërkoi gjë tjetër veçse respekt. Jean Willot, 57 vjeç, jepte mësim në një shkollë fillore të Flammarion në Eaubonne, një komunë në veriperëndim të Parisit. Kolegët thonë se ishte tejet