Rezultate te kerkimit per termin: +Respekton

Meta: total 1000 / total_found 5561 / time 0.003 / keyword[0] respekton / docs[0] 5561 / hits[0] 6128 /
Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

Anulohen ndeshjet e kampionateve për këtë fundjavë
  • 2019-03-07

Anulohen ndeshjet e kampionateve për këtë fundjavë

Pasi njoftoi të gjithë klubet e futbollit për moszhvillimin e ndeshjeve të fundjavës në të gjitha kategoritë, Federata Shqiptare e Futbollit doli me një qëndrim zyrtar në mbështetje të vendimit të Shoqatës së Arbitrave për bojkotin e kampionatin, si reagim për dhunën e ushtruar ng

Hakmarrja tragjike e dashurisë
  • 2019-02-21

Hakmarrja tragjike e dashurisë

Mexhit Prenci Përsiatje për dramën dhe spektaklin PROSTITUTA të dramaturgut dhe regjisorit profesionist LEKA BUNGO Prolog. Dom Simoni përpara spektatorëve:. Mirëmbrëma dhe mirëse keni ardhur në teatër. Do të përpiqem të ringjalli përpara jush një histori të vërtetë. Të vërtetë

Ahmet Zogu, njofton në Asamble disa traktate tregtare me vende të fuqishme (1927)
  • 2019-02-18

Ahmet Zogu, njofton në Asamble disa traktate tregtare me vende të fuqishme (1927)

Nga: Aurenc Bebja Le Matin ka botuar, të shtunën e 17 shtatorit 1927, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me sqarimet e mbretit Zog para Asamblesë Kombëtare, ku njoftoi se ishte gati të përfundonte disa traktate tregtare me shtete të fuqishme. Shkrimi: Tiranë (Shqipëri), nëpërmjet Lond

15 mënyra sesi mund të bëni një burrë të dashurohet me ju
  • 2019-01-27

15 mënyra sesi mund të bëni një burrë të dashurohet me ju

Të dukeni gjithnjë mirë Mos harroni burrat janë qenie vizuale, dhe tërhiqen menjëherë nga imazhi juaj. Atij do ti duhet kohë të njohë botën tuaj, dhe nuk do të lodhet për këtë, nëse veshja apo imazhi yt nuk e tërheq menjëherë. Bëni kujdes të dukeni gjithnjë perfekte kur të

Dhurata për fëmijët e qendrës sociale në Shkozë
  • 2018-12-27

Dhurata për fëmijët e qendrës sociale në Shkozë

Festat e fundvitit erdhën me shumë dhurata për fëmijët e qendrës sociale në Shkozë. Bashkia e Tiranës shpërndau sot dhurata për fëmijët e familjeve në nevojë, që edhe ata të festojnë si bashkëmoshatarët e tyre. Kryebashkiaku Erion Veliaj i uroi fëmijët për një vit sa më të

Meta sfidon qeverinë, kthen në Kuvend ligjin për tatimin mbi të ardhurat
  • 2018-12-20

Meta sfidon qeverinë, kthen në Kuvend ligjin për tatimin mbi të ardhurat

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për tatimin mbi të ardhurat. Ky është ligji i dytë që Meta kthen  brenda pak ditësh, pasi pak ditë më parë presidenti ktheu pr.buxhetin e vitit 2019 NJOFTIMI I PRESIDENCËS: Në respekt të ushtrimit të së drejtës të parashikuar në pik