Rezultate te kerkimit per termin: +Restorant

Meta: total 1000 / total_found 4184 / time 0.002 / keyword[0] restorant / docs[0] 4184 / hits[0] 5337 /
Pushimi i drekës: vëmendja për të qëndruar të lehtë
  • 2019-04-09

Pushimi i drekës: vëmendja për të qëndruar të lehtë

Edhe nëse hamë jashtë shtëpisë është e mundur të mbajmë një dietë të lehtë dhe t’i kushtojmë vëmendje formës së mirë. Pranvera ka ardhur dhe nevoja për të shkatërruar disa kile për verën bëhet më urgjente. Për sa kohë që jemi në shtëpi, mund ta kontrollojmë menu

Nju Jorku ripërjeton Padrinon, vritet bosi i familjes Gambino
  • 2019-03-14

Nju Jorku ripërjeton Padrinon, vritet bosi i familjes Gambino

Italo-amerikani Francesco “Frank” Calì, kreu i familjes mafioze Gambino që konsiderohet si ndërmjetës i Cosa Nostra përtej Atlantikut, u vra në një pritë përpara rezidencës së tij të Staten Island në Nju Jork. 53-vjeçari vdiq në spital për shkak të plagëve të marra në

Lorik Cana: Kam qenë Don Zhuan! Tani më bërtet gruaja!
  • 2019-03-12

Lorik Cana: Kam qenë Don Zhuan! Tani më bërtet gruaja!

Këtë të shtunë në emisionin My Living në Vizion Plus, i ftuar për të rrëfyer mbi stilin e jetës ishte kapiteni legjendar i skuadrës Kombëtare të futbollit, Lorik Cana. Ai rrëfeu mbi jetën e tij pasi ka lënë sportin, për dietën strikte ushqimore, për pasionin e madh mbi makinat dh

La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj
  • 2019-03-12

La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj

Në fundin e shek. XIX në Paris, katër shokë jetojnë së bashku në një papafingo. Rodolfo dhe Marcello qëndrojnë në shtëpi duke punuar dhe vjen njëri nga të rinjtë, muzikanti Schaunard, i cili ka fituar para dhe ata vendosin për të ngrënë në një restorant aty pranë. Poeti Rodolfo

Vojtila-Agca, pas atentatit të Papa Xhovanit para 39 vjetësh
  • 2019-03-09

Vojtila-Agca, pas atentatit të Papa Xhovanit para 39 vjetësh

Një libër (Chiarelettere), i cili supozon një ndërthurje të komploteve të Vatikanit dhe masonerisë devijonte pas vrasjes së Papës Gjon Pali II nga vrasësi turk Ali Agca në vitin 1981 Ka fjalë që rrotullohen rreth librave dhe ndonjëherë kanë kuptim – të papritur – për at

Top Story/ Biznesi me varret, miliona lekë për banesën e fundit
  • 2019-03-06

Top Story/ Biznesi me varret, miliona lekë për banesën e fundit

Top Story u ndal tek pjesa sesa kushton biznesi i vdekjes në Shqipëri. Sipas Bashkisë së Tiranës vetëm në Kryeqytet, vdesin çdo vit, mesatarisht 3200 persona. Ndërsa në shkallë vendi, sipas të dhënave të INSTAT, vdesin më shumë se 22 mijë persona në vit. Duke pasur një dyndje të

Mbi 70 të vdekur nga zjarri në një lagje banimi në Bangladesh
  • 2019-02-21

Mbi 70 të vdekur nga zjarri në një lagje banimi në Bangladesh

Të paktën 70 njerëz kanë vdekur dhe 40 të tjerë janë plagosur pas një zjarri që përfshiur disa ndërtesa banimi dhe depo me materie kimike në një pjesë historike të kryeqytetit të Bangladeshit, Dhaka. Gjatë gjithë natës, zjarrfikësit luftuan flakët, e cila besohet të ketë fillu