Rezultate te kerkimit per termin: +Reumatizmi

Meta: total 17 / total_found 17 / time 0.000 / keyword[0] reumatizmi / docs[0] 17 / hits[0] 21 /
No Pic available
  • 2016-09-17

Papa Françesku: Bota, e lodhur nga meshtarët dhe ipeshkvijtë e modës

Bota është e lodhur nga meshtarët dhe ipeshkvijtë e modës. Kisha duhet të destabilizohet nga Zoti e duhet të jetë gjithnjë pranë njerëzve për tu transmetuar mëshirën e Hyjit. Si zakonisht, Papa Françesku u foli pa doreza ipeshkvijve të rinj, që po marrin pjesë në një kurs formimi

Bima qe lufton migrenen kolesterolin dhe nxit epshin
  • 2016-03-14

Bima qe lufton migrenen kolesterolin dhe nxit epshin

Transmetuar me 14032016 - 1231 Selino eshte jashtezakonisht e dobishme per shendetin e njeriut Ajo ka aftesi per te trajtuar astmen dhe ftohjen permireson tretjen dhe qarkullimin e gjakutbr br Sipas studimeve selino mund te ju mbro

Sot në gazetë: Presidentë-mazhorancë, një histori 20 vjeçare konfliktesh dhe akuzash
  • 2013-08-20

Sot në gazetë: Presidentë-mazhorancë, një histori 20 vjeçare konfliktesh dhe akuzash

Në versionin e printuar të gazetës, sot në kioska do të lexoni - PERPLASJET MES PRESIDENTEVE DHE KRYEMINISTRAVE Presidentë-mazhorancë, një histori 20 vjeçare konfliktesh dhe akuzash - EDITORIAL: Kisha nuk përdhoset nga zbatimi i ligjit - Athina ndez edhe më shumë situatën, notë prote

No Pic available
  • 2011-06-20

Këshilla për të luftuar sëmundjet reumatike

Bimët dhe kurat për të trajtuar të gjitha format e sëmundjeve reumatike Reumatizmi është shkaku i dytë, pas sëmundjeve të qarkullimit të gjakut, që shkakton më tepër paaftësi për punë. Më tepër se 50 për qind e njerëzve mbi 65 vjeç vuajnë nga kjo sëmundje, ndërsa kjo për

Sëmundjet e zemrës, kush rrezikohet më së shumti
  • 2010-12-16

Sëmundjet e zemrës, kush rrezikohet më së shumti

Stadi i fundit i sëmundjes së zemrës është pamjaftueshmëria e zemrës (insuficienca kardiake) në të cilën ky organ nuk e kryen funksionin e saj dhe njeriu bëhet invalid   Dihet që zemra është një pompë që pompon g

Sëmundjet e zemrës, kush rrezikohet më së shumti
  • 2010-12-14

Sëmundjet e zemrës, kush rrezikohet më së shumti

Stadi i fundit i semundjes se zemres eshte pamjaftueshmeria e zemres (insuficienca kardiake) ne te cilen ky organ nuk e kryen funksionin e saj dhe njeriu behet invalid   Dihet që zemra është një pompë që pompon gjakun. Dhe, në rastin e s&eu

Semundjet e zemres kush rrezikohet me se shumti
  • 2010-12-12

Semundjet e zemres kush rrezikohet me se shumti

Stadi i fundit i semundjes se zemres eshte pamjaftueshmeria e zemres insuficienca kardiake ne te cilen ky organ nuk e kryen funksionin e saj dhe njeriu behet invalid Dihet qe zemra eshte nje pompe qe pompon gjakun. Dhe ne rastin e semundjeve te zemres kemi prishje te funksionit