Rezultate te kerkimit per termin: +Reuters

Meta: total 1000 / total_found 4854 / time 0.002 / keyword[0] reuters / docs[0] 4854 / hits[0] 6252 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Exit Poll i IPR Marketing dhe Ora News edhe në Financial Times

Exit Polli i realizuar falë bashkëpunimit mes Ora News dhe IPR Marketing, i cili dha një parashikim të përafërt për të gjithë shqiptarët në lidhje me rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare, është përdorur si burim referimi nga mediat ndërkombëtarë në artikujt e publik

No Pic available
  • 2017-06-25

Mediat e huaja: Shqipëria voton, një test i rëndësishëm drejt BE-së

Një test i rëndësishëm drejt rrugës europiane! Kështu i konsiderojnë mediat prestigjioze ndërkombëtare zgjedhjet parlamentare që po zhvillohen në Shqipëri. Me prezencën e vëzhguesve, për agjensinë e lajmeve Reuters këto zgjedhje do të jenë gjithashtu një provë e besueshmërisë

No Pic available
  • 2017-06-25

Mediat ndërkombëtare jehonë zgjedhjeve në Shqipëri

Zgjedhjet parlamentare që mbahen sot në Shqipëri kanë qenë gjatë gjithë ditës në fokus të mediave ndërkombëtare. Agjensitë prestigjioze Reuters, Associated Press dhe Al Jazeera i kanë kushtuar artikuj rëndësisë që këto zgjedhje kanë për Shqipërinë në rrugën e saj drejt Bashk

No Pic available
  • 2017-06-25

Mediat ndërkombëtare jehonë exit poll-it të Ora News dhe IPR Marketing

Mediat ndërkombëtare, Agjencia e lajmeve Reuters dhe ajo greke , ANA-MPA i janë referuar exit pollit të televizionit Ora News dhe IRP Marketing, mbi rezultatin e zgjedhjeve të 25 qershorit. Partia Socialiste në pushtet paraqitet si fituese e zgjedhjeve, pasi parashikohet të sigurojë 45-49% t

No Pic available
  • 2017-06-15

Katari marrëveshje 12 miliardë dollarësh me SHBA për F-15

Katari ka nënshkruar një kontratë prej 12 miliardë dollarësh për të vlerë avionë luftarake F-15 nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, njoftoi Ministria e Mbrojtjes. Marrëveshja vjen ndërkohë që Presidenti amerikan Donald Trump akuzoi Dohan për mbështetje ndaj terrorizmit. Marrëveshj

No Pic available
  • 2017-06-14

Kongresmenët amerikanë sulmohen me armë zjarri

Një person i armatosur ka shtënë drejt politikanëve republikanë në Virgjinia të Shteteve të Bashkuara, derisa ata ishin duke luajur bejsboll. Njëri nga kongresmenët amerikanë është lënduar së bashku me disa persona të tjerë. Përfaqësuesi amerikan, Mo Brooks i ka thënë CNN-it se

No Pic available
  • 2017-06-13

Izraeli pret energjinë elektrike në Gaza

Pas vendimit të Autoritetit Palestinez për të paguar më pak për energjinë elektrike të konsumuar nga Rripi i Gazës, Izraeli ka vendosur ta presë energjinë. Vendimi mund të ketë pasoja fatale për kujdesin shëndetësor dhe mjedisin në enklavë. Kabineti i Sigurisë së Izraelit ka vendo