Rezultate te kerkimit per termin: +Revista

Total: 7140
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.161Z

Dixhitalizohet revista letrare Leka

Arkivi Vetëm pak kohë më parë, Biblioteka Kombëtare dixhitalizoi koleksionin e plotë të revistës “Leka”. Revista Leka u bashkohet titujve të tjerë të dixhituar më herët nga Biblioteka Kombëtare, si Albania, (1896 – 1913); Dituria (1909 – 1929) dhe Hylli i Dritë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.442Z

Revista letrare pa opinion

Ballsor Hoxha Revista letrare është për të krijuar opinion. Jo për të vlerësuar dhe as për të gjykuar, por  për të udhëzuar rrjedhat dhe trafikun e letërsisë edhe botërore edhe asaj shqiptare. Dhe kjo nuk arrihet vetëm me përpjekjen e përbashkët të shkrimtarëve, kritikëve, stu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.605Z

Gabon revista Elle

Revista “Elle” ka shkaktuar shumë polemika lidhur me kopertinën e fundit të saj. Revista prestigjoze, e botuar në disa gjuhë të ndryshme të botës, ka zgjedhur që për muajin nëntor të ketë në kopertinën e saj aktor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.746Z

Rikthehet MAPO, tashmë revista quhet JAVA

Share Katër muaj pas daljes së numrit të fundit të revistës javore MAPO (numri i 245 doli në 4 shtator 2011), ekipi i gazetarëve të saj rikthehet me një botim të ri. Do të jetë sërish një revistë e përjavshme, e quajtur JAVA, ajo që do të zëvendësojë Mapo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.379Z

Revista greke: Pritet luftë ballkanike

Mediat greke sulmojnë sërish Shqipërinë dhe kryeministrin e saj, Edi Rama. "Cilët dhe pse po ndezin tani zjarrin në kufi?", është titulli i revistës greke "EPIKAIRA", në numrin e së mërkurës. Revista hap panik duk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.443Z

Revista Time: Papa Françesku, Njeriu i Vitit

Revista amerikane “Time” zgjodhi Papa Françeskun si “Njeriun e Vitit”. ” Time” tha sot se kryeprifti i ri, ish-arkipeshkv i Buenos Ajres, Jorge Mario Bergoglio, ka riformatuar imazhin e Kishës Katolike në nëntë muajt që është zgjedhur në këtë post si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.851Z

Revista TIME shpall njeriun e vitit: Protestuesi

Share Nderim për të gjithë ata që protestuan në vitin 2011, nga bota arabe, në Nju Jork e deri në Moskë. Revista e njohur amerikane TIME ka vendosur që personi i vitit kësaj here të jetë thjesht PROTESTUESI. Një vit pasi një shitës frutash në Tunizi i vuri fla

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama