Rezultate te kerkimit per termin: +Revolucion

Meta: total 1000 / total_found 3248 / time 0.001 / keyword[0] revolucion / docs[0] 3248 / hits[0] 4186 /
Lirimi i të Gerd Gjeneralit, ministrja: Drejtori u shkarkua se.
  • 2019-03-17

Lirimi i të Gerd Gjeneralit, ministrja: Drejtori u shkarkua se.

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, e shoqëruar nga Drejtorët e Përgjithshëm të Hipotekës, ALUIZNI-t dhe Burgjeve, zhvilloi një vizitë pune në Qarkun e Korçës në agjencitë e varësisë. Ministrja Gjonaj zhvilloi edhe një vizitë blic në IEVP Drenovë, pas shkarkimit të drejtorit

Masakra në Zelandën e Re, zbulohet plani i terroristit për të vrarë Merkel dhe Erdogan
  • 2019-03-15

Masakra në Zelandën e Re, zbulohet plani i terroristit për të vrarë Merkel dhe Erdogan

Brenton Tarrant (28), një nga terroristët që vrau 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re dhe la të plagosur rëndë 48 të tjerë,  para sulmit kishte publikuar në rrjetet sociale një Manifest prej 74 faqesh, ku kishte dhënë detaje se nga kush ishte frymëzuar për këtë sulm të tmers

Bleve deputetët e rinj, Rama: Ata nuk janë budallenj, sdo linin rrogën
  • 2019-03-09

Bleve deputetët e rinj, Rama: Ata nuk janë budallenj, sdo linin rrogën

Opozita ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka blerë kandidatët nga listat e tyre vijuese që të pranojnë mandatin e deputetit. Por, Rama sot iu përgjigj Bashës dhe Kryemadhit nga Fieri. “Po kur thonë këta që vijnë në parlament janë të Ramës, po unë ua vura në listat e depute

Ajax spektakolar, Reali eliminohet me turp. Tottenham fiton sërish!
  • 2019-03-06

Ajax spektakolar, Reali eliminohet me turp. Tottenham fiton sërish!

Ajaxi i Amsterdamit kthehet ai i kohëve të arta. Harkëtarët pushtuan Santiago Bernabeun duke dhuruar spektakël dhe duke fituar me rezultatin e thellë 1-4 ndaj Realit të Madridit. Kampionët në fuqi të Europës mbetën jashtë Championsit që në fazën e 1/8-ave duke dorëzuar trofeun në m

No Pic available
  • 2019-03-06

Revolucion te Reali, Marcelo i pari që largohet

Eliminimi nga Champions League me Realin e Madridit që lëshoi fronin e Europës pas 1011 ditësh pritet të sjellë një revolucion të vërtetë në shtëpinë e Los Blancos. Tifozët kërkojnë largimin e presidentit Florentino Perez. Megjithatë ai që i ka orët të numëruara në shtëpinë

No Pic available
  • 2019-03-04

Deputeti demokrat sulmon ashpër PD-LSI: Aleancë qelbësirash, më vjen për të vjellë

Nëpërmjet një postimi në Facebook, deputeti demokrat Mylsim Murrizi shpreh mllefin ndaj atyre që e kanë kritikuar pas vendimit për të mos lënë mandatin e deputetit. Tashmë i përjashtuar nga të gjitha funksionet në Partinë Demokratike, Murrizi shpërthen në të shara ndaj ish-kolegë

No Pic available
  • 2019-03-03

Zherar de Nerval dhe pashai shqiptar i Akrës

Luan Rama Duke lexuar për jetën romaneske të autorit të romanit « Konti i Monte Kristo », Alexandre Dumas, kisha ndeshur dhe një shënim të tij për vdekjen e poetit të famshëm Gerard de Nerval, të cilin ai dhe gjithë gjenerata e shkrimtarëve bashkëkohës e çmonin shumë. Në të ai s