Rezultate te kerkimit per termin: +Revolution

Total: 100
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.926Z

Fëmijët shqiptarë ambasadorëtë Food Revolution Day

TIRANE - Pasditen e 17 majit një grup fëmijësh dhe prindërish u mblodhën në ambjentet e një restoranti në Tiranë. Për ata që shihnin grupin mund të ishte vetëm një festë ditëlindjeje, por në fakt para syve të tyre po ndodhte një ngjarje aspak e njohur për ta, por mjaft familjare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.706Z

"Step up Revolution", nje hap qe ndryshon boten

Nje hap mund te ndryshoje boten? Po mund te ndodhe ne te vertete dhe per ata qe nuk mund ta imagjinojne sesi ka nje menyre per ta vertetuar. Mjafton te shikoni filmin "Step Up Revolution" per te kuptuar sesi njerezit mund te ndryshojne gjera te medha duke nisur edhe nga nje hap i vogel. Romanca tred

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.553Z

“Revolucioni Beatles” - “Beatles revolution”

Se kënduam ‘Let it be’ ndaj do rronim të përgjuar! Këto janë fjalët e një kënge të kënduar me pasion dhe mallëngjim nga këngëtari Sherif Merdani. Ai u burgos sepse këndonte, e përmes saj donte të takonte liri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.400Z

Clint Dempsey zgjidhet lojtari amerikan i vitit

Sulmuesi i New England Revolution, 23-vjecari Clint Dempsey (Klint Dempsi) u zgjodh lojtari me i mire i viti ne SH.B.A. Dempsey shenoi kater gola ne nente ndeshje me kombetaren amerikane ne 2006 dhe ishte autori i golit te vetem te shenuar ne boteror nga amerikanet. Lojtari me i mire u zgjodh me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.024Z

Vdes Gil Scott-Heron ‘kumbari’ i muzikës rep

NJU JORK - Poeti, shkrimtari dhe muzikanti afro-amerikan, Gil Scott-Heron, konsideruar si një nga themeluesit e repit dhe autor i këngës "The Revolution Will Not Be Televised", vdiq dje në mohën 62-vjeçare, njoftoi shtëpia e tij diskografike, XL Recordings. I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.251Z

Rishfaqet Fidel Castro: SHBA na ka borxh miliona

Një ditë përpara se Sekretari i Shtetit, John Kerry, të bëjë një vizitë historike në Kubë për të marrë pjesë në hapjen e ambasadës amerikane si pjesë e rikthimit të marrëdhënieve diplomatike mes vendeve, Fidel Castro u shfaq në publik. Castro, që festoi të enjten ditëlindjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.771Z

Lenny Kravits në Ohër, 25 euro bileta për fansat në Tiranë

 Vjen shumë afër, por nuk do të kalojë nga ne. E me një biletë 25 euro, mund të shkojmë ne atje, në koncertin e orës 21:00 më 3 gusht në Ohër. Fjala është për Lenny Kravits. Biletat do të shiten tek bar “Mumja”, për të ndjekur një nga kantautorët më të pëlqye

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama